Opava v dramatické přestřelce urvala s Havířovem bod

Opava - První kolo třetí ligy florbalistů zavedlo opavský tým do sportovní haly v Paskově. Na Slezany čekala velice silná Slavia Havířov a nováček soutěže, domácí béčko Paskova. „Letos se nově hraje třikrát patnáct minut čistého času, oproti loňskému hrubému času. Takže zápas je delší. Sestava je v podstatě stejná, naše hlavní posila se představí až v dalším kole. Kdo to je, to si zatím nechám pro sebe,“ uvedl kapitán Přemysl Novák

25.9.2008

ilustrační fotoFoto: Archiv VLP

Opava – Havířov 6:6 (1:1, 4:3, 1:2)

Jako první se trefili Opavané, po přihrávce Růžičky rozvlnil síť Hrabec. Od té chvíle připomínalo utkání houpačku. Hned po buly soupeř křižnou střelou vymetl pavučiny z pravého růžku opavské branky. V polovině 5. minuty prostřední části vedla Opava podruhé. Dzierža se protáhl kolem dvou soupeřů, přihrál Novákovi a ten prostřelil havířovského gólmana. Hned nato ale Slezané prohráli vhazování, obránci zaspali - 2:2. Tyto dvě rychlé branky otevřely ještě více stavidla útočné hry.

V 10. minutě strhla P.E.M.A. vedení na svou stranu potřetí. Po kombinace dua Salamon - Halámek druhý jmenovaný skóroval, ale ani tento stav se dlouho neohřál – Havířov znovu srovnal. A bylo ještě hůř. Za tři minuty po vyrovnávacím gólu slávisté rozebrali opavskou sestavu a poprvé vedli. Jenomže opavští florbalisté prokázali obrovskou bojovnost. A oplatili Havířovským stejnou mincí, ani ne za minutu srovnal stav Viltavský.

Půl minuty před druhou přestávkou byl za podražení vyloučen havířovský hráč. P.e.m.áci poslali na hřiště speciálně sestavenou formaci. Hrabec na sebe za brankou nalákal dva soupeře a přihrál dozadu na obranu, Solný nechytatelnou bombou pod břevno posadil Opavu opět na koně.

Závěrečné dějství nezačali Opavští příliš šťastně. Přenechali soupeři iniciativu a ten je zatlačil do hluboké defenzivy. V polovině čtvrté minuty prošla přihrávka zpoza branky na roh velkého brankoviště, kde stál zcela nekrytý Havířovák – 5:5. Tlak Slavie se stupňoval. Na konci osmé minuty si slabší chvilku vybral opavský brankář Habram. Střela přes beka ze střední vzdálenosti, která mu propadla do sítě, se podle jeho vlastních slov chytat dala. Prapor P.E.M.Y. pozvedl Novák. Kudela utekl po levém křídle a přesnou přihrávkou našel Nováka zcela volného před brankou. Ten nemohl minout a upravil na konečných 6:6.

„Krásný zápas, remíza je spravedlivá. Takhle silnou Slavii už dlouho nepotkáme. Musíme ještě vylepšit hru dozadu,“ hodnotil utkání kapitán Novák.

Branky Opavy: Novák 2 (Dzierža, Kudela), Hrabec (Růžička), Halámek (Salamon), Viltavský, Solný (Hrabec).

Paskov B vers. Opava 1:12 (0:4, 0:4, 1:4)

Druhý duel s Paskovem B měl o poznání jednoznačnější průběh.

Rozjetá Opava prakticky nedala soupeři žádnou šanci. Už úvodní třetina ji nasměrovala ke třem bodům. Hned v první minutě otevřel brankový účet Kudela. Za šest minut bylo 2:0. Do první přestávky udeřili opavští florbalisté ještě dvakrát. I v prostředním dějství Opaváci protivníka válcovali a nakonec vyhráli 1:12.

„Mysleli jsme, že nás Paskov prověří trochu více. Prakticky od úvodního hvizdu jsme měli utkání pevně v rukou,“ uzavřel Přemysl Novák.

Branky Opavy: Hrabec 3, Novák 3, Dzierža 2, Kudela, Mlýnek, Salamon, Viltavský.

Opava: Černín, Habram – Růžička, Janovský, Solný, Krátký – Kudela, Hrabec, Novák,Viltavský, Salamon, Halámek, Mlýnek, Dzierža.

(hab, rob)

25.9.2008 VSTUP DO DISKUSE

Hasiči sundávali ve Skřipově vyčerpaného dělníka z lešení.
3

Hasiči sundávali ve Skřipově vyčerpaného dělníka z lešení

1

KOOPERATIVA NBL: Opava - Děčín 87:71

II. LIGA: České Budějovice - Opava 2:1

Přímý souboj o první místo nedopadl pro opavské fotbalisty dobře. Slezané na Střeleckém Ostrově prohráli s domácími Českými Budějovicemi. Hosté znovu doplatili na chyby v defenzivě.

VOLBY 2017 V KRAJI: Oranžovou v Moravskoslezském kraji vystřídala modrá

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Volební výsledky v Moravskoslezském kraji jsou sečteny, vítěze parlamentních voleb 2017 známe. Hnutí ANO sesadilo z pomyslného trůnu ČSSD.

Vážení čtenáři, prostřednictvím našeho Deníku se opět můžete podívat na miminka narozená v opavské porodnici. Tentokrát přivítáme pět holčiček a osm chlapečků.