Z dostupných hráček do Opavy dorazily ty nejlepší. Nejúspěšnější čtyři české dvojice totiž stabilně objíždí mezinárodní turnaje a na tuzemských akcích startují jen okrajově.

„I tak si myslím, že přijely nejkvalitnější možné beachvolejbalistky. Diváci mnohdy viděli napínavé zápasy. U žen není zvykem, že by se hrálo na tři sety. Takových zápasů ovšem tentokrát byla spousta,“ popisoval ředitel turnaje David Šťastný z pořádajícího oddílu Happy Sport Opava.

S organizací nebyl žádný problém:

„Podle mého všechno klaplo a můžeme být maximálně spokojeni. Počasí bylo perfektní. Řekl bych, že se na kurtech objevila nastupující mladá generace hráček. Ne všechny jsem před turnajem znal. Řada z nich ovšem ukázala svou kvalitu. Utkání byla velmi vyrovnaná a rozhodovaly je maličkosti. Na vítězství klidně mohlo pomýšlet třeba devět dvojic.“

A zastoupení mezi beachvolejbalistkami měla také Opava. S Klárou Žarnovickou totiž nastoupila Ema Šťastná a zapomínat nesmíme ani na další zástupkyni rodu Šťastných – Štěpánku, které dělala na kurtu společnost Barbora Adamčíková.

U tohoto dua nechybělo mnoho, aby se podívalo do finálového dne. V tuhém třísetovém boji ovšem nakonec podlehlo pozdějším finalistkám Dianě Žolnerčíkové a Evě Klimešové, kterou ve finále v poměru 2:0 na sety zdolala Tereza Kotlasová s Danielou Resovou, jež si mezi sebe rozdělily největší podíl z prize money.

„Finále bylo velice zajímavé. Minimálně tedy v první sadě, která se rozhodla až v dramatické koncovce. Druhý set už byl jasný. Žolnerčíková s Klimešovou uhrály pouze devět bodů,“ pokračoval David Šťastný.

GRAFICO Český pohár žen byl jednou z největších akcí, která se v letošním roce v Beachcentru Kolofík uskuteční. Během příštích měsíců zde proběhnou mládežnické turnaje a zapomínat se nesmí především na letní pohár mužů.