Opavě nevyšel podle představ první poločas, hlavně pak první čtvrtina, ve které nabrala už osmibodové manko. Střelecky ji držel Petr Bohačík, ale jejím velkým problémem byla střelba z dálky. Z trojkové vzdálenosti proměnili jen jeden z třinácti pokusů, a to zásluhou kapitána Jakuba Šiřiny. To Středočeši se trefil hned šestkrát. Potřebovali na to šestnáct střel. I když se ve druhé desetiminutovce přiblížili Slezané na rozdíl šesti bodů, více se jim náskok Kolína stáhnout nepodařilo. Naopak Geosan díky Křivánkovi se Skinnerem šel znovu do jedenáctibodového trháku. Opavským místy chyběla jejich pověstná jiskra. Malá naděje pro ně přišla na začátku čtvrté čtvrtiny, kdy se prosadili Šiřina s Kouřilem, ale jak se ukázalo, šlo jen o chvilkový záblesk. Slezané se dál trápili ve střelbě a v pátek je v Kolíně čeká čtvrté utkání.

„Utkání ukázalo, že oba týmy dokáži těžit z domácího prostředí. My jsme tentokrát neměli vůbec šanci,“ uznal trenér BK Opava Petr Czudek. „Působili jsme podrážděným dojmem, přitom k tomu nebyl důvod,“ pokračoval šéf opavské lavičky. „Kolín hrál chytře, vůbec nás nenechal rozběhnout. Musíme hrát agresivně a ne pochodový basket. Dělali jsme také individuální chyby, které nás srážely. Navíc jsme se nedostali ani k trestným hodům, deset proti sedmadvaceti soupeře, je strašně málo,“ zakončil trenér BK Opava. Páteční duel má začátek v 17.45.

BC GEOSAN Kolín - BK Opava 79:67 (18:10, 43:32, 60:48)
Body: Pekárek 15,Skinner 15, Číž 11, Křivánek 11, Petráš 10, Novotný 8, Wallace 4, Machač 2, Torreborre 2, Jelínek 1 - Šiřina 12, Kouřil 11, Bohačík 10, Kvapil 9, Jurečka 8, Zbránek 6, Gniadek 4, Páleník 3, Slavík 2, Švandrlík 2. Rozhodčí: Hruša, Matějek, Kučírek. TH: 27/22:10/8. Trojky: 9:5. Doskoky: 45:39. Fauly: 17:22. Stav série: 1:2.