„Los nám přisoudil Ústí nad Labem, tým, který má momentálně nejlepší formu z celé ligy. Vyhráli osm zápasů v řadě, navíc mají skalpy Brna a Nymburku. Nebude to lehký zápas,“ řekl úvodem opavský trenér Petr Czudek. Oba soupeři se během krátké doby potkají hned dvakrát. V rámci ligové soutěže se Slezané představí v neděli na severočeské palubovce. „Tak se to nyní sešlo, ale nic s tím nenaděláme. Pro oba týmy je to stejná situace,“ doplnil Petr Czudek.

Pro Opavské má pohárový duel velký význam. V případě, že v poháru Ústí porazí, bude se Final 4 hrát právě v opavské hale. „Naším letošním cílem je obhajoba prvenství v Českém poháru. Taky jsme zažádali o pořádání Final 4, tedy pokud postoupíme přes Ústí,“ prozradil sportovní ředitel a trenér BK Opava.

Opavští věří ve výraznou podporu svých fanoušků. „Už kvůli našim skvělým fanouškům jsme rádi, že čtvrtfinálový zápas hrajeme doma. Chceme předvést fanouškům dobrý sport. Věřím, že oni nás pak poženou za vytouženým postupem,“ přeje si Petr Czudek.

Ve čtvrtfinále na sebe narazí mimo jiné Brno a Nymburk. Jisté je tak, že do velkého finále se jeden z těchto týmů nedostane. „Letošní soutěž je extrémně vyrovnaná. Nymburk není jasný favorit,“ míní trenér BK Opava.

Čtvrtfinálový los: 1. února: BK Opava – Ústí nad Labem, Kolín – Pardubice, Basket Brno – Nymburk, Hradec Králové/USK Praha – Děčín.