„Kolín má nový tým, je to pro nás velká neznámá,“ přiznal opavský kouč Petr Czudek. „V Kolíně se nám vždy těžce hrálo. Nicméně chceme vyhrát,“ zdůraznil zkušený stratég. Slezané jsou kompletní.

„Máme k dispozici čtrnáct hráčů, nominovaných může být dvanáct, máme si tak z čeho vybírat,“ pousmál se Czudek.

Kolín přivedl hned několik nových hráčů. Novými tvářemi jsou pivoti Filip Vukosavljevič (naposledy USK) a Vlatko Granič (nejvyšší britská soutěž), křídelní hráči Luka Igrutinovič (hrál naši českou soutěž za Ostravu a Ústí, poslední dva roky hrál na Balkáně) a Benjamin Mark Richardson (Dabrowa Gornicza, předtím strávil čtyři roky v NCAA v týmu Loyola Ramblers Men's Basketball), dále z Hradce Králové přišel Martin Kolář, ze Sokola Pražského Daniel Kačer a na hostování z Pardubic Lukáš Brožek.

„Mají kvalitní cizince, kteří jsou schopni podávat kvalitní individuální výkony. Mohou ale trpět na nesehranost,“ poznamenal Petr Czudek.

„Kádr Opavy je dlouhodobě tvořen výhradně českými hráči, kteří spolu už mají něco odehráno. Naším cílem, i přes nezdary v přípravném období, bude předvádět týmový výkon na obou polovinách hřiště a Opavě utkání co nejvíce znepříjemnit,“ hlásí asistent Kolína Filip Rytina.

Sobotní zápas má začátek v 17.45.