Oba týmy předváděly dobrý sport a diváci viděli pětisetovou bitvu se šťastným koncem pro Opavu.

VK Opava – Brno 3:2 (21, -25, -18, 19, 9)

V úvodu prvního setu zcela dominovali domácí, kteří se díky výbornému servisu Sukuby dostali do trháku 6:2. Hosté se sice zmátořili, ale za Slezany stále o krůček zaostávali, přestože se v závěru dotáhli na 22:21. „První set nám vyšel, hráli jsme výborně a Brno moc do hry nepouštěli,“ ohlédl se za úvodním dějstvím opavský trenér Martin Demar. Ve druhé sadě zlepšili Jihomoravané servis, což začalo dělat Opavě problémy. „I přesto, že nám hosté bodově utekli, mohli jsme koncovku zvládnout. Bohužel se tak nestalo,“ pokrčil rameny opavský lodivod.

Po třetí sadě to s Opavou vypadalo bledě, Brno ji poměrně jasně vyhrálo 25:18. Zlom nastal ve čtvrté sadě. Domácím se dařilo vše, na co sáhli, včetně skvělého servisu a náskok, jenž si vypracovali hned v úvodu, kdy vedli 6:1, už nepustili. Z vítězné koleje nevybočili ani v tie-breaku. „Diváci viděli pěkný, bojovný a dramatický zápas. Rozhodly naše výkyvy na přihrávce, kdy jsme se v určitých pasážích hry nedokázali dostat do kvalitního útoku. Ve čtvrtém setu nás dostala Opava pod tlak dobrým servisem a nám se těžko stahovala vzniklá ztráta. Pak se nám přestávalo pomalu dařit a domácí si vítězství vzít nenechali,“ řekl k utkání kouč hostů Jaroslav Vlk.

Domácí lodivod Martin Demar měl důvod k radosti: „Rozhodla naše větší vůle po vítězství. Celý tým zahrál velmi dobře, myslím si, že kdybychom neprohráli druhý set, vyvíjelo by se pro nás utkání jednodušeji.“

Rozhodčí: Dočkal a Koldinská, čas: 125 min., diváci: 600. Opava: Malčík, Piovarči, Sukuba, Cerha, Rybníček, V. Milev, libero: Kovář - Rodek, Štika, A. Milev.

Jihostroj Č. Budějovice – DHL Ostrava 3:1 (18, 22, –23, 20)

Úvod patřil Jihočechům, kteří se rychle otřepali ze středečního debaklu v Lize mistrů. „Domácí nás zaskočili dobrým servisem, který jsme si v prvním a druhém setu nepřihráli,“ vrátil se k duelu s vedoucím celkem soutěže kouč DHL Jaroslav Tomáš. Na jihu Čech postrádal bývalého reprezentačního blokaře Kubalu, který je po operaci hlasivek.

„Od třetího setu se hra vyrovnala, ale špatně jsme blokovali a hlavně nám scházel útok středem sítě, kde jsme hráli žalostně. Kubala nám moc chyběl,“ konstatoval ostravský trenér. Rozhodčí: Bydžovský, Záhorcová, čas: 105 min., diváků: 750. DHL: Zaťko, Kozák, Michálek, Konečný, Správka, Ledvoň, libero Gelnar - Nunes, Malínek, Kořistka.

Další utkání 18. kola: Zlín – ČZU Praha 1:3 (-23, 23, –23, –23), Ústí n. L. – Příbram 3:0 (21, 27, 13), zápas Liberec - Kladno se hraje dnes (17.30, ČT 4 Sport).