close Jakub Holuša info Zdroj: ČTK zoom_in Vidět byl zejména nejlepší český mílař současnosti Jakub Holuša, který ovládl běh na 1500 metrů za 3:48,26 minuty. Před blížícím se halovým světovým šampionátem v anglickém Birminghamu tak potvrdil stoupající formu.

Před nedávnem totiž na mítinku v Toruni časem 3:37,91 min zaznamenal třetí místo a splnil limit na mistrovství v Anglii.

„Se svým výkonem jsem spokojený, protože pro mě bylo hlavním cílem získat titul. Čekal jsem spíše taktický závod, ale kluci to zkusili rozběhnout. Cítil jsem trošku únavu po závodu v Toruni. Přesto si myslím, že jsem si závěr v klidu pohlídal,“ hodnotil pro web atletika.cz bývalý svěřenec a student trenéra Jana Škrabala z opavského Sokola.

close Opavský rodák Jan Kudlička. info Zdroj: Deník/Lukáš Kaboň zoom_in Republikový primát získal také Holušův velký kamarád a původem Opavák Jan Kudlička. Ten se v tyčce na druhý pokus přenesl přes 536 centimetrů a třikrát ztroskotal na 555 cm.

O příčku níže skončil Kudličkův parťák z pražské Dukly a rovněž odchovanec opavské atletiky Michal Balner. Ten výšku 536 zdolal napodruhé. Oba svými výkony potvrdili, že letošní halová sezona pro ně není úplně optimální.

Ve trojskoku bral stříbrnou medaili Jiří Zeman, který se přenesl do vzdálenosti 15,14 metru, na osmistovce pak Tomáš Vystrk zaběhl 1:53,95 min, což stačilo na třetí místo. První z nich v minulosti reprezentoval Sokol, druhý zmíněný pak Slezan Opava.