Přesto z krnovského náměstí v sobotu v 10.30 hodin odstartovalo celkem 113 závodníků. Kategorie juniorů na kratší trati se rozhodla hned v úvodu, když odjela dvojice Marek - Franer. Jaroslav Marek (ACK Stará Ves n. O.) ale brzy zůstal sám a únik dotáhl po 54,5 km vítězně do konce.

V kategorii žen si první místo na stejné trati z loňska zopakovala Šárka Chmurová (Max Cursor). Na delší trati se začalo v kategorii mužů závodit s větším úsilím až na 50. km z celkových 76,5 km. To už v čele zůstala asi 12členná skupina složená především ze závodníků kategorie A, tedy mužů do 29 let.

Na 55. kilometru nastoupil Karel Nepraš, který si postupně vypracoval více než minutový náskok. Na 65. kilometru se ze skupiny odtrhl Radek Blahut (TMK Ostrava) a kilometr před cílem dostihl Nepraše. Z vítězství se ale nakonec radoval Karel Nepraš (ACK Stará Ves n. O.), který do finiše nastoupil asi pět set metrů před cílem, a Radek Blahut měl poté defekt.

Kromě hlavního závodu vypsali pořadatelé z občanského sdružení Cyklistika pro všechny Krnov i kategorie pro menší sportovce. V soutěži žaček zvítězila Dominika Franerová (Sundance TJ Opava), mezi žáky byl první Jaroslav Marek (ACK Stará Ves n. O.). SPAC pokračuje už tento víkend dvěma závody.

Nejdříve se v sobotu 6. června pojede časovka jednotlivců O cenu Bohumína a poté v neděli Velkopolomské okruhy, které se v letošní sezoně jedou současně jako mistrovství SPAC v silničním závodě.

Vítězové jednotlivých kategorií O cenu Krnova:

muži
A (18 až 29 let): 1. Nepraš (ACK Stará Ves n. O.), 2. Blahut (TMK Ostrava), 3. Černý (Favorit Brno)
B (30 až 39 let): 1. Mlynář (ACS Drak Vrbno), 2. Míl (Buldoci Rapotín), 3. Strapek (Cyklo Jeseník)
C (40 až 49 let ): 1. Šíma (Max Cursor), 2. Helcel (MH Bike Havířov), 3. Kubíček (Cyklo Jeseník)
D (50 až 59 let): 1. Trochta (SOK Rýmařov), 2. Pelc (CK Frenštát p. R. 1), 3. Kuzník (HaF Opava)
E (nad 60 let): 1. Veselý (TJ TŽ Třinec), 2. Homola (SK Šafrata Bohumín), 3. Siwek (CK Hobby Bohumín 1)

ženy:
1. Chmurová (Max Cursor), 2. Macíková (Sintesi Prima – Donna), 3. Jaklová (SK Šafrata Bohumín)

Junioři (15 až 18 let)
1. Marek (ACK Stará Ves n. O.), 2. Černý (ACK Stará Ves n. O.), 3. Hynek (Mapei Cyklo Kaňkovský)

(zr)