Domácí kouč David Klapetek dal opět šanci vesměs hráčům, kteří v lize nejsou tolik vytížení. Ti začali pěkně zostra a v první čtvrtině toho Rakušanům příliš nedovolili. Udělali si desetibodový náskok, ten se jim ale ve druhé části nepodařilo udržet a hosté ho začali stahovat.

V poločase vedla Opava pouze o bod 36:35.

Nástup do druhého poločasu měl Klapetkův tým opět výborný, dvěma trojkami v řadě znovu utekl na deset bodů. Kapfenberg se dokázal i z tohoto ataku vzpamatovat a po průniku Fearse a následně proměněné šestce strhl vedení na svou stranu.

Domácí se snažili s výsledkem něco udělat, ovšem nešla jim střelba a Rakušané si nakonec odvezli ze Slezska vítězství.

„Nebyli jsme se schopni koncentrovat, hráči neplnili jednoduché pokyny, které jsme si řekli před utkáním a v timech. Dnešní porážka mě mrzí, protože jsme soupeře měli dvakrát na lopatě, ale nechali jsme ho vždy dotáhnout,“ hodnotil utkání trenér Opavy David Klapetek.

BK Opava – Kapfenberg Bulls 63:69 (23:13, 36:35, 53:46)
Body: Pumprla 14, Čarnecký 12, Remeš 11, Šiřina 10, Šoška 7, Kuffa 4, Dygrýn 3, Hutňan 2 – Arnold 22, Fears 15, Josipovic 10, Suljanovic 9, Kügerl 5, Lanegger 5, Hallett 2, Knabl 1. Rozhodčí: Holubek, Zouhar. Fauly: 19:12, TH: 10/6:22/12, trojky: 28/9: 24/9. Diváci: 350

Chyběli rozhodčí

Velké problémy s rozhodčími měli v Opavě před včerejším zápasem Středoevropské ligy. Svazem delegovaní Vlastimil Kurz, Petr Vrážel a Ivor Matějek se nedostavili.

„Čtyřicet minut před utkáním tu sudí stále nebyli. Volal jsem jim a oni mi řekli, že mají delegačku až na zítřek. Delegující pracovník tím pádem udělal chybu,“ uvedl sportovní manažer Opavy Dušan Štěnička a dodal: „Narychlo se nám tak podařilo sehnat pány Holoubka a Zouhara.“