„Nemáme hráče, abychom mohli druhou ligu hrát. Za béčko hráli kluci z prvního týmu, za céčko pak borci z béčka. Poté co jsme přeřadili Dihla, Klečku a Kupčíka do áčka, máme v béčku rázem jen šest lidí. Navíc jak béčko, tak céčko má obdobné hrací dny, chyběli by nám tak hráči,“ řekl opavský manažer Dušan Štěnička.

„Proto tým přihlašujeme do oblastního přeboru,“ doplnil. Práva na druhou ligu tak získává automaticky poražený finalista – Sokol Karviná. „Tím chci říci, že jsme nic neprodali, jak si někteří myslí. Je to stejné jako ve fotbale, soutěže kupovat nelze,“ poznamenal opavský manažer.

Igor Horyl bude připravovat opavské basketbalisty

Byť už sezona skončila, opavští basketbalisté jsou stále v tréninku. Nicméně trenér David Klapetek nastolil mírnější režim. Tvrdá dřina odstartuje jednatřicátého května.

Na Opavské čeká v tomto období úplná novinka. Trenér se na spolupráci domluvil s uznávaným kondičním trenérem Igorem Horylem. Tento uznávaný odborník vyznává nejmodernější metody tréninku a připravuje i hokejové hvězdy NHL, jako Pavla Kubinu, Rostislava Olezse, Filipa Kuba či Václava Varaďu, v závěru sezony chystal i hráče aktéra letošního ročníku extraligového finále z Vítkovic.

„Jsem rád, že se nám s ním podařilo domluvit spolupráci. Náš tréninkový proces se tak výrazně v tomto směru zkvalitní, “ přiznal opavský trenér David Klapetek. „Pro náš tým to bude velký přínos,“ je si jist trenér.

Část týdenních tréninků bude dvoufázová a část přípravy také hráči stráví v posilovně. První týden v červnu by se pak měla v Opavě objevit i nová slovenská akvizice. „Pokud vše půjde podle plánu, začne s námi trénovat a kontrakt by měl podepsat na dva roky,“ řekl David Klapetek.

Jméno ovšem prozradit veřejnosti ještě nechtěl.

V červenci budou mít hráči od trenéra volno. „Bez tréninku ale nezůstanou, každý dostane individuální plán,“ uzavřel David Klapetek.