Prvním soupeřem jim bylo družstvo havířovského Torpeda, které nemělo představovat překážku z nepřekonatelných. Ale opak byl nakonec pravdou. Opavanky brzo vedly, když hned ve druhé minutě dorazila míček do branky Martina Bernardová.

Když stejná hráčka o tři minuty později zvýšila, zdálo se, že všechno půjde jako po másle. Ale hned za dalších šedesát vteřin bylo sníženo, když Havířov potrestal jednu z mnoha nedůsledností v obranné hře Opavy. Slezanky se ale nenechaly otrávit a dalšími dvěma brankami v podání sester Sládečkových navýšily stav v deváté minutě první třetiny na 4:1.

Jenže pak se začaly dít věci nevídané. Opavské florbalistky začaly chybovat v obraně, byly nedůrazné v soubojích i brankářka Hanka Černínová si vybrala slabší chvilky, a to se týmu vymstilo.

Ještě do přestávky Torpedo snížilo na rozdíl jediného gólu. Druhou třetinu proseděl nemocný centr, Hanka Sládečková, na střídačce a na hře to bylo poznat. Hned v úvodu prostřední části sice Sabina Čermáková navýšila opavský náskok, ale v sedmé minutě opět Opavanky dovolily soupeři vstřelit kontaktní branku.

A bylo ještě hůř.

Tři minuty po druhé přestávce hráčky Havířova vyrovnaly a začaly mít mírně navrch. Opavská obrana do poloviny třetí třetiny jenom odrážela útoky protivníka, naštěstí už bez pohromy na gólovém účtu. Když už všichni mysleli na remízu, dostala Hanka Sládečková pas na levou stranu od své sestry Evy a křižnou střelou strhla skóre a tři body na stranu P.E.M.Y. Opava.

Druhý zápas měl být pravá zkouška ohněm. Domácí Šumperk nastoupil v nejsilnější možné sestavě se třemi kompletními pěticemi. Hned od úvodního hvizdu bylo poznat, že se střetla družstva ze samé špice ligové tabulky. Hostující hráčky si zpočátku vytvořily pár slibných šancí, ale všechny bravurně zlikvidovala brankářka Šumperka.

Také ale musely čelit stále nebezpečnějším akcím soupeře. V jedenácté minutě se poprvé rozvlnila branková síť. Eva Sládečková střelou z otočky překonala šumperskou gólmanku. V prostřední části převzaly domácí florbalistky iniciativu. Po nenápadné akci v šesté minutě vyrovnaly a o tři minuty později šly dokonce do vedení. To naštěstí netrvalo dlouho, jen něco přes půl minuty.

Míčku se ujala Sabina Čermáková, prokličkovala kolem čtyřech překvapených protihráček a střelou do protipohybu brankářky vyrovnala. Tato branka jakoby nalila opavským do žil novou energii. Holky se přestaly bát chodit do soubojů s mnohem urostlejšími soupeřkami a hlavně začaly aktivně a účinně napadat. Zúročily to až v posledním dějství. V páté minutě po jednom ataku Evy Sládečkové ztratila sokyně za vlastní brankou míček, Eva přihrála na brankoviště sestře Hance a Opava vedla.

Za další tři minuty se situace skoro identicky opakovala. Opět Eva Sládečková získala za bránou míč, obkroužila svatyni i s gólmankou a skórovala. Ze strany P.E.M.Y. to rozhodně nebylo vše. Pět minut před koncem utekla opět Eva Sládečková a forhendovým blafákem rozvlnila síť šumperské branky popáté.

Pak sice Šumperk ještě jednou brankou zdramatizoval zápas, ale v poslední minutě pak stejný kousek zopakovala Martina Bernardová, položila si brankářku a v pohodě uzavřela brankový účet utkání.

„První zápas byl hodně vydřený, místy jsme měli i o kapku více štěstí než soupeř. Druhé střetnutí už bylo o něčem jiném. Ze začátku nás ničila brankářka Šumperka, ale pak se holky rozehrály a hlavně rozstřílely. Zápas byl hodně tvrdý, ale korektní. Naše holky jakoby potřebovaly dostávat rány od soupeře, pak je to vyhecuje a hrají o sto procent lépe, všem patří obrovská pochvala,“ shodli se zastupující a jinak trenéři opavských juniorů Jakub Poláš a Pavel Habram.

Torpedo Pegres Havířov - SK P.E.M.A. BCC Opava 5:6 (3:4, 1:1, 1:1)
Branky Opavy: Bernardová 2 (Sládečková E.), Sládečková E., Sládečková H. 2 (Quittková, Sládečková E.), Čermáková (Bernardová)

SK P.E.M.A. BCC Opava - FbC Asper Šumperk 6:3 (1:0, 1:2, 4:1)
Branky Opavy: Sládečková E. 3 (Sládečková H.), Čermáková, Sládečková H. (Sládečková E.), Bernardová (Kleinová)

Opava: Černínová – Schreierová (C), Kahánková, Apltauerová, Králová – Sládečková E., Sládečková H., Quittková, Čermáková, Kleinová, Bernardová

(hab)