Titul mistra české republiky v kategorii žaček si pro letošní rok vybojovala Veronika Čechová. „Dominovala ve všech čtyřech zápasech, které ukončila vždy před časovým limitem,“ pochvaloval si trenér Ondřej Libo. Druhý cenný kov v podobě bronzu urval Daniel Lazecký. „Třetí placku mohl přidat ještě Jonáš Veselý, tomu ale zápas o třetí místo nevyšel,“ doplnil Libo.

Tomáš Hrubý má 2500 fotbalových šál.
Má už 2500 šál. Úplně jsem tomu propadl, říká opavský sběratel Tomáš Hrubý

Ve výborné formě se představili také opavští dorostenci. Do bojů o medaile se probojovali hned čtyři zástupci. Nejcennější kov a titul mistra ČR si odváží Ondřej Hula. „Svým výkonem se hned zapsal pro rok 2023 do týmu juniorské reprezentace,“ podotkl trenér. Druhou medaili přidal Václav Čech a to v podobě stříbra. Další dva účastníci finálových bloku Novobilský a Černinová svá utkání prohráli a obsadili tak nepopulární čtvrtá místa.

„Kvalita letošního mistrovství ČR byla na vysoké úrovni. Některé váhové kategorie byly obsazeny více jak padesáti účastníky a i proto jsme nesmírně pyšní na celkové pořadí opavských judistů a judistek, kteří mezi týmy z celé republiky obsadili v konečném pořadí pátém místě,“ shrnul Ondřej Libo.