Trenér Luboš Pecháček tak dal šanci všem hráčkám kádru. „Vstup do úvodního zápasu nám podle předpokladů nevyšel. Začali jsme vlažně a soupeři darovali body z laciných chyb,“ zlobil se opavský trenér. I tak jeho výběr držel. Od stavu 19:18 ale Hradišťanky ještě více zabraly a první sadu dotáhly do vítězného konce.

Druhou sadu započal domácí tým ve velkém stylu, vedl 10:3 a 14:7. „Nepříznivý vývoj nás do kolen ovšem neposlal. Snížili jsme až na rozdíl jediného bodu – 19:20, bohužel obrat se nám nepodařil,“ pokrčil rameny Pecháček.

Od stavu 10:10 ve třetím dějství začal mít Opava navrch, vedla 10:16. „Ani v této hře jsme se nevyvarovali chyb, přesto jsme set nakonec uhráli,“ pokračoval trenér opavského týmu a dodal: „Myslel jsme si, že nás tento úspěch nakopne, opak byl ale pravdou. Domácí nás předčili bojovností a dobrou obranou,“ uzavřel Luboš Pecháček.

Uherské Hradiště - Opava 3:1 (21, 21, -22, 20)

Opava: Pecháčková, Smijová, Zamykalová, Bláhová, Mičková, Štenclová, libero Magurová – Kalužíková, Kanovská.

V pozměněné sestavě nastoupil Slezan k druhému duelu. „Nehráli jsme v něm špatně, ale nedařilo se nám bodově zakončit dobře rozehrané akce,“ ohlížel se za druhou porážkou trenér Slezanu. „Naše hra se zvedla až ve třetím setu, jeho koncovku jsme ale nezvládli,“ řekl zklamaně Pecháček, kterého tentokrát výkon opavských hráček nepotěšil. „Věřím, že pokud hráčky budou na sobě stále pracovat, půjdou jejich výkony nahoru,“ uzavřel trenér.

Uherské Hradiště - Opava 3:0 (18, 18, 24)

Opava: Kanovská, Bláhová, Bednáříková, Zamykalová, Mičková, Prusková, libero Tichá – Kalužíková, Pecháčková, Štenclová.