V sobotu ovládnou soutěžní kolbiště mladí jezdci na mladých koních, kteří budou zdolávat překážky do 120 centimetrů. V neděli dopoledne se představí jezdci s velkými koňmi na překážkách do 135 centimetrů a odpolední část bude od 14 hodin patřit jezdcům na ponících. Sobotní účast bude další výzvou pro domácí talentovanou mladičkou jezdkyni Aničku Humplíkovou v sedle holandské teplokrevné klisny Buena Utopia. Obě opavské parťačky si minulý víkend v silné konkurenci vybojovaly v juniorské soutěži na velkých koních po bezchybném rozeskakování s třetím nejrychlejším časem třetí místo Ve velké ceně Brna, spadající do Českého skokového poháru. Pro Aničku šlo o první start v tak velké a významné soutěži a o to je její bronz cennější. Její bratr Václav na klisně Goldrista už takové štěstí neměl, protože ve finále chyboval na poslední překážce.

Úterní odpoledne v Opavě patřilo kromě basketbalu také atletice. Na Tyršově stadionu proběhl mítink na počest rekordu Jiřího Sýkory.
Podívejte se: Opavskou pětku ovládl Šinágl, Sýkorův rekord odolal

Letošní skoková sezóna začíná pro Jezdecký klub Opava – Kateřinky velmi slibně. V květnových závodech v polských Jakubowicích absolvoval čtyřdenní mítink velmi úspěšně Jiří Hruška. Ve finále pro šestileté koně obsadil první a druhé místo, ale tím neskončil. V hlavní soutěži si po rozeskakování na výšce 150 centimetrů bez trestných bodů vybojoval v sedle klisny Reiki druhé místo v Memorialu Marcina Klupsia. Ve stejném termínu se mladí jezdci opavského klubu zúčastnili kvalifikačního kola Českého poháru pony ve stylovém skákání. Lenka Hrušková s klisnou Surri v kategorii dětí 8-10 let jednou zvítězila a jednou skončila druhá a Václav Humplík s koněm Aramis v kategorii dětí 12-14 let ve stylovém skákání zvítězil s nejvyšším známkou závodů.