V silné konkurenci se rozhodně neztratili a jasně naznačili, že se s nimi musí počítat. Vzhledem k nevlídnému počasí a rozmočené trati byla soutěž na poslední chvíli přesunuta z Opatovic do Býškovic.

Samotný závod přinesl parádní představení, a to i vzhledem k těžkému terénu. Nejrychlejší byli borci z Plumlova, i když zaváhali na koši a do stroje šla voda se zpožděním, shazoval levý terč v čase 16,92 a pravý v 17,15, což byl absolutně nejrychlejší čas celého dne.

Vítěznému týmu šlapali na paty borci z Litavy, ale jak se nakonec ukázalo, 17,20 stačilo na druhé místo, třetí skončily tým z Laviček. Vody v horních patrech čeřili i chlapci z Opavska. Nejvíce se dařilo Neplachovicím. Jejich páté místo bylo velmi dobré, navíc levý proud měl terč dole v čase 17,17 – pravý 17,30.

Vytáhnout se chtěl i aktuální vedoucí tým Moravskoslezského poháru z Velkých Hoštic. Ani v Býškovicích nezklamal, v silné konkurenci bral osmé místo. Hněvošice a Bolatice nebyly hodnoceny.

O den později přišly na řadu závody v Radíkově a zde se bylo na co dívat. Super útok předvedl tým z Laviček. Útok jim klapl na velkou jedničku. Parádně sladěný výkon s výsledným časem 16,70, což byl nejen rekord vítězného týmu, ale i radíkovské tratě. Druhý byl Plumlov a třetí Nevcehle.

A jak si vedli Opaváci? Velké Hoštice páté, Neplachovice deváté a Bolatice čtrnácté.

Pořadí extraligy po třech kolech (muži):
1. Plumlov 57 bodů, 2. Litava 44, 3. Lavičky 41, 4. Úherce 30, 5. Neplachovice 27, 6. Nevcehle 26, 7. Trnava 24, 8. Vrbětice 19, 9. Velké Hoštice 19, 10. Babice 16…12. Bolatice 13…80. Hněvošice 0
Další fotky z extraligy: Opatovice (27. června), Radíkov (28. června)