Utkání začala Opava dobře a stav byl neustále vyrovnaný, přesto si domácí hráčky udržovaly minimální vedení, které proměnily ve vítězství v prvním setu. V následujícím setu, přesněji v jeho druhé polovině, jihlavské hráčky výborným servisem nedovolily Opavě útočit a naopak samy výborným útokem středem trestaly chyby. Trenér Opavy Pecháček reagoval na nepříznivý vývoj prostřídáním. Třetí set byl do stavu 5:5 vyrovnaný, pak ale přišla na podání opavská Kalužíková a tvrdým servisem pomohla Slezanu odskočit na rozdíl sedmi bodů.

V této chvíli předváděly Slezanky jeden z nejlepších výkonů v sezoně a set zaslouženě získaly. V další sadě opět po výborném výkonu ve všech činnostech nedala Opava týmu z Vysočiny šanci a dotáhla zápas do tiebreaku. Ve vítězné euforii pokračovaly hostující hráčky i v rozhodující sadě a vedly 4:1 a 7:4, pak ale domácí otočily na 7:8. Za stavu 13:13 se povedl blok hostující Bláhové a Opava měla mečbol. Bohužel přišly její dvě špatně přihrávky, soupeř dostal balon zadarmo a nekompromisně trestal. „Byl to z naší strany výborně odehraný zápas, o to více porážka zamrzí,“ okomentoval první duel trenér Pecháček.

VK Jihlava vers. Opava 3:2 (23, 17, -15, -14, 14) Opava: Pecháčková, Prusková, Zamykalová, Kalužíková, Míčkova, Štenclová, libero Tichá - Bláhová, Smijová, Bednaříková.

Druhý zápas začala hostující děvčata aktivně. Jenže za stavu 11:5 zkazily jednoduchý míč, který je dostal doslova do kolen, domácí brzo srovnaly a odskočily až na pět bodů, čímž set v pohodě dohrály. To opavské hráčky natolik zlomilo, že druhý set protrpěly, domácí vedly již 20:7, ale po vystřídání se dostaly Slezanky znovu do hry, snížily na 24:22, ale to bylo vše. Ve třetím setu začala Opava opět bojovat a po vyrovnaném průběhu set vyhrála. To ji dostalo nahoru, a ač byl čtvrtý set velmi vyrovnaný, v koncovce se povedlo hostům zvítězit.

Tiebreak nezačala Opava dobře, prohrávala 1:4, po sporném míči ale rozhozené Opavanky již nedokázaly najít klid a nakonec prohrály i druhý zápas. „Výkon, který jsme předváděli, nám dává optimismus do dalšího domácího zápasu, který hrajeme již tuto sobotu, a já ho považuji za klíčový v boji o udržení první ligy, potřebujeme dvakrát zvítězit. Věřím, že cestu do haly najdou i naši věrní příznivci,“ navnadil na příští kolo trenér Opavy Pecháček. Jihlava vers. Opava 3:2 (20, 22, -20, -23, 7) Opava: Pecháčková, Smijová, Zamykalová, Kalužíková, Míčkova, Bednaříková, libero Tichá - Bláhová, Prusková, Štenclová. (vas)