První zápas ovlivnil fakt, že v dresu hostujícího výběru nastoupilo sedm hráček z extraligové Olomouce, a to se odrazilo na konečném výsledku. Tým trenéra Antonína Kutěje začal velmi dobře.

„Holky výborně útočily a také díky pozorné obraně jsme první set získali,“ řekl trenér Kutěj. Ve druhém setu se bojovalo o každý míč a oba soupeři se střídali ve vedení až do prodloužené koncovky. „V té bohužel pro nás důraznější Šternberk zvítězil 32:30,“ rozhodil rukama domácí trenér.

To poznamenalo hru domácího družstva, které pod tlakem udělalo několik chyb, a toho hosté využili k zisku setu. „Čtvrtý set měl opět vyrovnaný průběh a v další prodloužené koncovce nám chyběla k vítězství větší odvaha a důraz. Přesto za velmi dobrý výkon zaslouží holky pochvalu,“ zvedl prst trenér Kutěj.

Opava - Šternberk 1:3 (19, -30, -16, -24)
Opava: Pokorná, Kostřicová, Motyčková, Vavrečková, Kotková, Volková, libero Měchová – Holystová, Pilavková, Martináková

Druhé utkání se stalo jednoznačnou záležitostí domácí Opavy. Soupeř se musel obejít již bez olomouckých posil a na palubovce to bylo hned cítit.

„Zápas se proměnil v souboj kočky s myší. My jsme v tréninkovém tempu zkoušeli útočné kombinace a zápas skončili za 44 minut,“ komentoval sobotní duel Antonín Kutěj.

Opava – Šternberk 3:0 (11, 7, 15)
Opava: Pokorná, Pilavková, Motyčková, Holystová, Kostřicová, Martináková, libero Měchová