Ještě než se vydali na trať závodníci hlavního závodu, připravili pořadatelé InSportLine Triatlon Teamu Opava vložený závod pro hobíky Xterra Easy. Na trati složené z 800 m plavání, 4,5 km na horském kole a 1,5 km dlouhého crossového běhu byl z dvaceti přihlášených závodníků nejrychlejší David Belej v mužské kategorii, ženskou pak ovládla Marie Prejdová, která svým věkem spadala ještě mezi žákyně.

V pravé poledne pak odstartoval hlavní závod. Na sedm desítek jednotlivců a dvě štafety čekalo 800 m plavání ve vlnách Stříbrného jezera, 28 km na biku a 7 km dlouhý crossový běh. Přestože po první disciplíně vybíhal z vody do depa jako první po necelých deseti minutách brněnský závodník Filip Maleňák, již v prvním kole bikerské části se dostal do čela triatlet týmu V3T Václav Klakurka a po zbytek závodu už jen navyšoval svůj náskok.

Do cíle doběhl v čase 1:52:20 hod. s téměř čtyřminutovým náskokem na druhého Petra Stehlíka z týmu Krokodýl Brno a pětiminutovým na třetího Filipa Lužného z TTC Olomouc. Z domácích závodníků se nejlépe umísti na čtvrtém místě Petr Kopřiva.

Mezi ženami se z vítězství radovala polská závodnice Sabina Rzepka, druhá doběhla Kristýna Skalická z RockTechnik Triatlon týmu a třetí místo obsadila Svatava Hanzlová z PJR. Čas vítězky byl 2:31:22 hod.

Výsledky – muži: 1. Václav Klakurka (V3T) 1:52:20, 2. Petr Stehlík (Krokodýl Brno) 1:56:02, 3. Filip Lužný (TTC Olomouc) 1:57:29. Ženy: 1. Sabina Rzepka (Akuna Polska) 2:31:22, 2. Kristýna Skalická RockTechnik Triatlon 2:43:30, 3. Svatava Hanzlová (PJR) 2:52:54. Štafety: 1. Belej, Haitl, Materová 2:21:20, 2. Kutník, Krajíček, Groda