K závěrečným turnajům letošního seriálu Grand Prix se schyluje v soutěžích jednotlivců. V některých věkových kategoriích už proběhly oblastní přebory a jejich výsledky jsou dobrou vizitkou sportovců SK p.e.m.a. Opava, kteří na nich získali několik prvenství.

Nejvíce ceněnými jsou první místa a tituly přeborníka oblasti Tomáše Veverky, který zvítězil společně s Markem Václavíkem (BK Kopřivnice) ve čtyřhře a s Pavlou Janošovou (také BK Kopřivnice) ve smíšené čtyřhře. V kategorii U15 se dařilo nadějnému Tomáši Sonnkovi, který si z přeboru odnesl první místo rovněž ve čtyřhře, kterou hrál s Vojtěchem Šelongem (TJ Orlová).

Rostoucí zájem o rekreační badminton se projevuje i v Opavě a právě pro „amatérské“ badmintonisty je připraven na 12. duben již 6. ročník turnaje O přeborníka Opavy neregistrovaných hráčů. Hrát se bude soutěž mužů, žen a doplňkem bude i společná kategorie čtyřher. Zahájení hry je plánováno na 13. hodinu, propozice a další informace pro zájemce o start na tomto turnaji jsou uvedeny na webových stránkáchSKp.e.m.a Opava.

(hab)