V týmu se měli objevit hráči, kteří opavským klubem prošli v době nedávno minulé a mladíci z dorostu. Tým hraje v okresním přeboru, což je soutěž pod druhou ligou. Hrajícím trenérem je Otakar Kukla, který v minulosti hrál za Opavu první ligu.

Céčko má zatím výbornou bilanci, když z třinácti utkání pouze jednou prohrálo a drží se pouze o skóre za první Karvinou. Tým se schází k tréninkům dvakrát týdně, pokud je v pátek zápas, je trénink pouze jeden.

Na lavičku usedá při mistrovských zápasech také Kamil Ihring, který je asistentem u rezervy. Tým obvykle doplňují tři pendlující hráči z béčka, hráči z mládeže se v zápasech objevují pouze výjimečně. „Hlavně kvůli zraněním se kluci z U18 do týmu více nezapojují, jejich kádr je poměrně úzký. Do budoucna by s námi ale měli hrát více, aby si vyzkoušeli mužský basketbal,“ řekl kapitán třetího celku Jaroslav Uhlárik.

Hráči si dali před sezonou nelehký úkol – chtěli by vybojovat postup do druhé ligy. „Zatím plán plníme, uvidíme, jak nám to půjde v playoff,“ uvedl Uhlárik. Opava by se tak mohla jako jediný celek v republice pochlubit hned třemi týmy v nejvyšších možných soutěžních kategoriích.

Tým při svých útočných akcích přebírá signály rezervního celku. „Máme jich secvičených asi pět, jinak používáme hru jeden na jednoho nebo hráčské dvojičky,“ vyjmenoval Uhlárik, kterého těší zájem ostatních hráčů a trenérů o zápasy céčka: „Občas se na nás přijde podívat David Klapetek, párkrát tu byl i Petr Czudek.

Na zápasech se v hledišti pravidelně objevují také hráči z rezervy nebo prvního celku.“

Ondřej Ludvík

Horní řada zleva: Hulva Jan, Dihel Robert, Gajdošík Michal, Kukla Otakar, Hudeček Radek, Vícha Roman.
Dolní řada zleva: Ihring Dominik, Uhlárik Jaroslav, Kocián Jakub, Kopf Matúš, Nosek Marek, Chmelař Vladimír, chybí Zdeněk Kunčar.