Plážové volejbalistky z řad domácího Happy Sportu Opava si vedly nadmíru dobře. Obsadily totiž první tři místa, a braly tak všechny druhy medailí. Do turnaje bylo původně přihlášeno devatenáct dvojic. Do finální fáze jich však zasáhlo pouhých osmnáct, díky čemuž odpadla kvalifikace.

Hrálo se na třech dobře připravených kurtech pod dohledem třech delegovaných rozhodčích. Ženské páry byly prakticky výlučně tvořeny opavskými či ostravskými volejbalistkami. Cestu do Beach Centra si našla i hojná návštěva, která čítala na dvě stovky diváků. Ti mohli vidět dominanci svěřenkyň Happy Sportu.

Nejprve se představily domácí žačky (ročník 95), jež statečně bojovaly proti starším a zkušenějším juniorkám. Poté přišla na řadu i vysoce kvalitní utkání reprezentačních dvojic. Ve velmi slušné konkurenci obsadily beachvolejbalistky Happy Sportu kompletní stupně vítězů, přičemž jako čtvrté skončilo další opavské družstvo – Slezan Opava. Z celkového prvenství se nakonec radovaly Štěpánka Šťastná s Barborou Hermannovou.

Konečné pořadí

1. Štěpánka Šťastná, Barbora Hermannová (Opava / Ostrava) Happy Sport
2. Petra Vykydalová, Lucie Vykydalová (Ostrava) Happy Sport
3. Veronika Šťastná, Alexandra Vysocká (Opava) Happy Sport
4. Tereza Pecháčková, Veronika Zamykalová (Opava) Slezan Opava

(dus)