Letošní šampionát hostily Čechy pod Košířem. Na místní fotbalové hřiště se sjela celá česká kušistická špička. „Závod zároveň nominačním pro mistrovství světa,“ uvedl vedoucí opavského týmu Dušan Kudlička.

Opava nominovala šest zástupců, které doplnila Sabina Kubesová ze Suchých Lazců. Ta střílela v kategorii juniorů. Potvrdila svou stabilní formu a skončila druhá za Janem Nedělníkem z Kostelce na Hané.

„Ve střelbě na jednotlivé distance získala další tři stříbra,“ doplnil Kudlička. Zraky Opavských se upíraly ke střelbě mužů. Podle sezonních výsledků byla naděje na medaile reálná. Roli jedničky týmu naplnil Dalibor Lhotský.

Na vítězného Bohumila Korbáře sice zaostal skoro o osmdesát bodů, avšak konečné druhé místo lze považovat za velký úspěch, navíc přineslo nominaci pro mistrovství světa (ve střelbách na jednotlivé vzdálenosti skončil dvakrát druhý a jednou třetí). O třináct bodů utekl bronz v celkovém zúčtování Zbyňku Kudličkovi, který se musel nakonec spokojit se čtvrtým místem. (Střelby na jednotlivé vzdálenosti mu ale medaile vynesly. Jednou byl stříbrný a jednou bronzový).

Veterán opavské sestavy a nejzkušenější střelec Václav Losert byl šestý, Dušan Kudlička osmý a Martin Hunfnágel dvanáctý. Výčet opavských střelců doplnila Jana Slováková, která v konkurenci ženských kušistek obsadila čtvrté místo. „Naše výsledky nebyly optimální. Hlavně v prvním dni se nám vůbec nedařilo, a to se hlavně promítlo do soutěže družstev,“ pokrčil rameny Kudlička senior. Opavské áčko totiž patřilo k velkým favoritům, avšak nakonec se muselo spokojit se čtvrtým místem.