Martine, kdo viděl první poločas zápasu s USK Praha, tak si myslel, že to bude pro vás na pohodu, ale nebylo. Proč?
Vypadalo to, že i my jsme si to mysleli. Do třetí čtvrtky jsme zkusili jiný typ obrany. Ze začátku nám to vycházelo, pak se nám to ale sesypalo na hlavu a USK se chytil trojkami. Navíc soupeř jednoduše vyřešil pikenrol a tím se dostal zpátky do zápasu.

Během pěti minut se váš dvacetibodový náskok zmenšil na dva body…
To se v basketbalu stává, není to nic ojedinělého. Spíše si myslím, že nakonec zvítězila naše zkušenost a vyspělost, kdy jsme neházeli flintu do žita a bojovali dál.

Vám osobně zápas vyšel, padalo vám to tam. V závěru jste nechal volný průchod emocím, kdy jste dával trojku s faulem…
Ten moment jsem si vychutnal. Důležité je, že jsme vyhráli jako tým a pokračujeme dál. Jestli jsem dal hodně bodů, na to se úplně nehraje.

USK je známý tím, že vyznává tvrdý basketbal…
Byl jsem z toho překvapený, protože mají v týmu samé mladé kluky. Taky jdou víceméně českou cestou, tedy až na pivota, za to jim patří kredit. Zápas nevypustili, což by řada týmu udělala, kdyby prohrávala ve druhém poločase o dvacet bodů. Pokračovali pořád stejně a díky tomu se dostali zpátky do zápasu.

Liga měla už dvě pauzy a Opava se dokázala vždy vrátit vítězstvím…
Nemyslím si, že bychom se během pauzy nějak flákali. Svůj podíl má na tom Kryštof Vlček, který nás kvalitně připravil. Tak nějak zkušenost, souhra, to je co nás zdobí.

V sobotu vás čeká utkání s ústeckou Slunetou. Na severu Čech jste vyhráli, jak vidíte odvetu?
První vzájemný zápas byl letošní premiérový v lize. Byl nervózní, my jsme ho ale díky Luďku Jurečkovi vyhráli. Doufám, že tohle vítězství v sobotu zopakujeme.

Patříte k hráčům, kteří potřebuji emoce. Jak vy osobně vnímáte basketbal před prázdnými tribunami?
Upřímně, proto jsem šel do Opavy, abych hrál před obecenstvem, což nyní nyní. Doufám, že se to rychle změní a když nás ochudili loni o play off, tak věřím, že to letošní bude i s fanoušky.