Před startem vyřazovací části soutěže měli Slezané ze svého soupeře přirozeně zdravý respekt. Chomutov má ve svém středu bývalé zkušené ligové harcovníky Kubálka s Doksanským, a ti také měli být ústředními tahouny Severočechů v sérii s Opavou. Také na tyto dva borce se mužstvo trenéra Klapetka pečlivě připravovalo. Hrozba ze strany Chomutova se ale nenaplnila a hosté favorita na postup ani v nejmenším nepotrápili. Z obou duelů si navíc odnesli vysokou porážku.

„S výsledky obou zápasů jsme spokojeni. Já jsem ani nedoufal, že zvítězíme tak jasným rozdílem a že Chomutov nebude tak silným soupeřem, jak jsme očekávali. Na hřišti působili dost odevzdaně,“ vrátil se k úvodním zápasům play off pivot Opavy Petr Kuffa. Toho překvapil především fakt, že hosté byli až příliš smířeni s tím, že ve Slezsku pravděpodobně neuspějí.

Nyní se celá série přestěhuje na palubovku soupeře, který se bude jistě snažit se současným stavem ještě něco udělat. „Na první dvě utkání jsme byli dobře připraveni. Trenér nám provedl důkladný rozbor protivníka u videa a ukázal nám jeho slabiny, ale i silné stránky. Znali jsme dokonale jeho akce a vyrukovali jsme na něj tvrdou obranou,“ pokračoval Kuffa.

Ještě jedna věc rozhodla o tom, že Opava bude tahat v úvodu série za delší konec. Klapetkovci hostující mužstvo předčili v nasazení a bojovnosti. V závěrech domácích zápasů Chomutov v určitých momentech vypadal, že jej dění na palubovce snad ani nezajímá. Rušivým elementem série jsou v určité míře zatím rozhodčí, kteří nasadili v obou zápasech velmi rozdílný metr. Jednoho z nejzkušenějších opavských hráčů to ale nechává klidným. „Člověk se s tím musí vyrovnat. To se ale v basketbalu někdy stává. Musí se z toho vzpamatovat a snažit se zbytečně neoslabit svůj tým. Rozhodčí jsou také jen lidi, kteří mohou podlehnout emocím a tlaku diváků. Moc bych to ale nerozebíral,“ zdůraznil Kuffa.

Třetí zápas série je na programu v Chomutově v sobotní podvečer. Úvodní rozskok je naplánován na 18 hodin. Jestliže v tomto zápase domácí uspějí, bude se střetnutí opakovat rovněž v neděli a to v 10.30. „Máme širší lavičku a z toho bychom mohli těžit. Na palubovce se může protočit deset lidí a to je výhoda. V Chomutově chceme zopakovat především dobrý výkon, který jsme korunovali výbornou obranou z domácích duelů. Jestliže to zopakujeme také na severu Čech, tak by neměl být problém a měli by jsme zvítězit,“ zakončil Kuffa.

(sel)