Extraligoví volejbalisté se dokázali rychle otřepat a přes problémy s nemocí a zraněními si připsali tři vítězství v řadě, a útočí tak na samé čelo tabulky. Obzvlášť duel s Českými Budějovicemi byl opravdu z kategorie těch hodně povedených. „Byl to vynikající zápas. Kdybychom takhle hráli pořád, půjdeme hodně vysoko,“ neskrýval po utkání své emoce opavský trenér Martin Demar.

Jeho tým dokázal poté vyhrát v Příbrami a v sobotu udolal v pětisetové bitvě Brno. Doslova z mrtvýchvstání prožívají i hokejisté. Jejich série zápasů bez vítězství je už dávno zapomenuta. Suchánkův soubor boduje v poslední době v každém utkání, dokonce porazil i Nový Jičín a účast ve vyřazovacích bojíchmá ve svých rukou, když na svého nejbližšího pronásledovatele má již čtyřbodový náskok a i na samotnou hru se dá dívat.

Naopak basketbalisté poprvé v letošním soutěžním ročníku prohráli. Zápas na palubovce VŠB Ostrava nezvládli, přesto stále suverénně vévodí druhé nejvyšší soutěži. Fotbalisté jsou sice zatím pouze v přípravné fázi, přesto hlavně ve Slezském FC Opava bylo pořádně rušno. To když nejlepší střelec II. fotbalové ligy Libor Kozák zamířil na týdenní stáž do týmu anglické Premier League Portsmouthu.

Dva bývalí fotbalisté Opavy pak udělali velké přestupy ve své kariéře. Zdeněk Pospěch zamířil na své první zahraniční angažmá do FC Kodaň a Jaroslav Černý vyměnil dres Českých Budějovic za slávistický. A jak viděli uplynulý měsíc svými, fotoobjektivy fotografové Deníku, přináší tato strana.