Kdy se rozhodlo, že basketbal bude „ten“ sport?
Basketbal hraju už od první třídy, a i když jsem zkoušel jiné sporty, pokaždé jsem se vrátil k basketbalu a za ta léta už mi přirostl k srdci a stal se mým životním stylem.

Jste odchovanec Opavy, ale měl jste možnost hrát i za Ostravu. V čem vidíte největší rozdíly mezi těmito kluby?
Do Ostravy jsem odešel za možností hrát vyšší soutěž mládeže, která mě lépe připravila na mužskou soutěž, kterou jsem si zde také mohl zahrát. V Ostravě je tým složený spíše z mladších hráčů, kteří zde mají možnost se v mužské soutěži trochu otrkat stejně jako před lety já.

V letošní sezoně přibylo do opavského týmu více mladých hráčů. Jak vás tým přijal?
Tým nás přijal velice dobře. Jako nejmladším členům nám byly přiděleny důležité pozice, jako například nošení tašek s dresy.

Momentálně vás trápí zranění. Jak probíhá rekonvalescence a kdy opět nastoupíte?
Po říjnové pauze soutěže jsem se snažil nastoupit na 110 %, ale i mé tělo má nějaké hranice. Léčba už je na můj vkus dlouhá, ale doufám, že po Novém roce opět nastoupím.

Co vám přinesla možnost trénovat s hvězdami jako je Jakub Šiřina nebo trenér Petr Czudek?
Jsem rád, že jsem dostal možnost své první roky v Kooperativě hrát pod vedením trenéra jako je Petr Czudek. A co se týče Šíři, už od začátku sezony nám dokazuje, že patří mezi hvězdy Kooperativy a díky tomu, že mám možnost trénovat s takovou kapacitou, můžu sbírat více a více zkušeností.

Jaké máte plány s basketbalem do budoucna?
Určitě mám v plánu se basketbalu věnovat i v budoucnu a udělám pro to maximum, ale čeká mě ještě velký kus práce, než se budu moct považovat za “profíka“.

Necháváte se inspirovat zahraničními basketbalovými soutěžemi?
Čas od času sleduju i zahraniční soutěže jako je například NBA, ve které se mi líbí herní styl hráčů z Evropy jako jsou například Luka Dončić nebo Nikola Jokić. Ale pro hvězdy nemusím chodit daleko, když trénuju ve stejném týmu jako Luděk Jurečka.