Celkově zabodovalo na Moravě a ve Slezsku osmapadesát oddílů a na předních místech se téměř ve všech kategoriích zařadili právě atleti opavského Sokola.

„Absolutně nejlepší jsme v juniorech a starších žácích. V těch vedeme tabulku se ziskem 293 bodů a náskok na druhého máme přes 200 bodů. Projevilo se to na i na mistrovství republiky starších žáků, kdy jsme zvítězili s největším bodovým rozdílem za poslední dobu.

Je pro nás překvapivé, že jsme vyhráli i mužské složky. Přitom za námi skončila Olomouc, Kroměříž nebo Vítkovice, tedy kluby závodící v extralize s velkým zázemím a mnohonásobně většími finančními možnostmi, což je pro nás parádní,“ rozpovídal se na úvod jeden z trenérů Sokola Jan Škrabal.

„Mezi ženami je to horší, tam si to Vítkovice a Olymp Brno hlídají. Nejlepší u nás je kategorie dorostenek, které se umístily i na republice, což nás hodně těší. Na druhou stranu zaostáváme v mladším žactvu a přípravkách. Je to však dáno tím, že u mladších atletů se zaměřujeme spíše na všestrannost než přímo závody,“ podotkl Škrabal.

O skvělý úspěch v hodnocení družstev se zasloužili sokolští atleti zásluhou umístění jednotlivců v první desítce. V mužských kategoriích se podařilo získat 113 těchto umístění, v ženských kategoriích to bylo 53 míst mezi nejlepší desítkou. Nejúspěšnější v tomto hodnocení byla Barbora Blahutová, která byla nejlepší v bězích na 1500 i 3000 metrů. Své tabulky vedou v juniorech Ondřej Honka (skok o tyči), David Bělica (trojskok) a Patrik Schindler (400 metrů překážek). Dále štafeta na 4x 100 metrů (O. Honka, P. Schindler, A. Holibka, T. Šmatlák) a totožná štafeta s drobnou změnou (J. Sýkora, P. Schindler, A. Holibka, T. Šmatlák).

Mezi dorostenci je první v kraji Filip Veselouš (5000 metrů chůze). Ve starších žácích vévodí skoku dalekému Jakub Rusek, oštěpu Tomáš Moša a mezi kladiváři Matouš Vajda. V ženské sekci, v kategorii 20 – 22 let je ve skoku o tyči nejlepší Petra Kozelková a mezi dorostenkami výše zmíněná Barbora Blahutová, vévodící tabulkám na 1500 a 3000 metrů.

Zástupci druhého opavského oddílu Slezanu Opava se do nejlepší desítky vešli sedmkrát, když Tomáš Vystrk byl nejúspěšnější v juniorské kategorii běhu na 400 metrů. V hodnocení v zisku medailí z mistrovství ČR se Sokol Opava zařadil za extraligová družstva z Vítkovic – 58 medailí (17-22-19) a Kroměříže – 33 medailí (12-13-8) na třetí místo s počtem 32 medailí (9-7-16).

30. místo obsadil Slezan Opava se třemi medailemi (0-1-2). Nejúspěšnějším opavským medailistou byl starší žák Tomáš Moša (Sokol Opava) s šesti medailemi (3-2-1).

Mužské složky: Celkové pořadí: 1. Sokol Opava 696 bodů, 2. AK Olomouc 541 bodů, 3. Vítkovice 493 bodů…29. Slezan Opava 52 bodů
Muži: 1. Kroměříž 395, 6. Sokol Opava 59, 28. Slezan Opava 5
20-22 let: 1. Olomouc 171, 5. Sokol Opava 63, 25. Slezan Opava 8
Junioři: 1. Sokol Opava 182, 13. Slezan Opava 34
Dorostenci: 1. Vítkovice 157, 6. Sokol Opava 84, 29. Slezan Opava 5
Starší žáci: 1. Sokol Opava 293
Mladší žáci: 1. BYAC Brno 116, 14. Sokol Opava 15

Ženské složky: Celkově: 1. Vítkovice 922, 2. Olymp Brno 666, 3. AK Olomouc 408, 6. Sokol Opava 289
Ženy: 1. Vítkovice 312, 6. Sokol Opava 44