Kondiční část letní přípravy odstartovali opavští basketbalisté jednatřicátého května. „Tato část přípravy bude probíhat do druhého července,“ upřesnil trenér Klapetek.

Hráči si úspěšně zvykají na novinku, kterou je práce kondičního kouče Igora Horyla, který na tréninky dojíždí v pondělí a středu. „Kluky nové prvky baví a docela jim to jde,“ pousmál se Klapetek, který i této fázi přípravy zapojuje do tréninkových jednotek práci s míčem.

„Odpoledne chodíme do haly, děláme třeba různé varianty střelby,“ poznamenal kouč.

Část tréninků absolvují Slezané také venku, přesněji na tréninkovém hřišti Slezského FC. „Chtěli jsme běhat také kolem Sádraku, ale nejde to. Špatné počasí se vyřádilo na terénu, ale ani tato lokalita nakonec kluky nemine,“ pousmál se Klapetek.

Do přípravy s týmem se zatím nezapojila nová akvizice Branislav Brliť. „K týmu se připojí v srpnu. Sezona mu skončila později, navíc působí jako asistent u slovenské reprezentace žen do osmnácti let,“ komentoval absenci David Klapetek.

V pátek se od mužstva definitivně odpojil také Ondrej Šoška, kterému vedení nenabídlo prodloužení jeho stávajícího kontraktu. Co se týče dalších posil, tak v tomto směru je v Opavě klid. „V nejbližší době nic řešit nebudeme, až v srpnu,“ řekl trenér.