„Nymburk jsme letos dvakrát porazili, určitě budou na nás dobře připraven,“ řekl úvodem jednatřicetiletý basketbalista. „Ctíme sílu a kvalitu soupeře, ale rozhodně si k němu nejedeme pro porážku,“ podotkl Filip Zbránek. „Letos jsme u nich už jednou málem vyhráli,“ zdůraznil. „Pokud se nám podaří podat dobrý výkon, doma v odvetě můžeme být úspěšní,“ míní.

Petr Czudek
Ztráta Gumbse hodně mrzí, na finálový nášup jsme připraveni, řekl Petr Czudek

Společně s opavským týmem vyráží k Polabanům i autobus fanoušků. „Těší nás velký zájem ze strany fandů. Jak v Praze, tak v Brně nám vytvořili naši fanoušci téměř domácí prostředí. Spoléháme na ně i v pátek,“ přiznal zkušený basketbalista.

Už teď je jasné, že při nedělní odvetě bude ve Slezsku pořádný hukot. Klub hlásí několik dnů před druhým finále vyprodanou halu. „Zájem o lístky je velký. Mi se taky ozvali lidé, a to i ti, kteří normálně během sezony na basket nechodí. V neděli to bude určitě velký svátek,“ je si jistý Filip Zbránek.

Ostravský rodák je vášnivým motorkářem. Bývaly doby, kdy ladil formu před klíčovými duely na svém stroji. „Tentokrát žádné projížďky nebyly. Dojel jsem jen na trénink a Čouda z toho moc nadšený nebyl,“ přiznal.

Na rozdíl od svého protivníka bojují Slezané s marodkou. Mimo jsou Rostislav Dragoun, Radim Klečka a Keenan Gumbs. „Absence každého hráče ze základní rotace je citelná. Na druhou stranu je to ale sport. Musíme se s tím vyrovnat,“ konstatoval Filip Zbránek, který je typickým bojovníkem pro vyřazovací boje. Jak sám už v minulosti přiznal, tyto souboje miluje.

Páteční duel u břehu řeky Labe začíná v 17 hodin.