Dopoledne kolečka kolem sádráku, odpoledne zabíračka v hale. Takhle vypadají poslední dny opavských basketbalistů. „Dobíháme cyklus hrubé kondiční přípravy. V pátek máme na programu poslední den, bude následovat dvoudenní volno a pomalu začneme pracovat na herních věcech,“ hlásí opavský trenér David Klapetek.

Letošní příprava se od té loňské příliš neliší. „Rozdíl je v tom, že je delší. Máme tak více prostoru. Já osobně jsem tento delší model uvítal, čeká nás náročná sezona a během ní moc možností, jak se říká, na dobití baterek nebude,“ podotkl opavský trenér.

Příprava opavského týmu probíhá výhradně v domácích podmínkách. „Dopoledne chodíme běhat do okolí sádráku, odpoledne jsme v hale,“ popsal stručně náplně tréninkového dne David Klapetek.

Na rozdíl od svého volejbalového protějšku Martina Demara se jeho podřízeným vyhýbají zranění. „Nemohu si zatím na nic stěžovat. Na druhou stranu, tomu, že si někdo třeba zvrtne kotník, jen těžko můžete dopředu zabránit. Doufám, že nám se obdobné problémy vyhnou,“ věří trenér.

David Klapetek má v přípravě šestnáct hráčů a s tímto kádrem chce i začít sezonu. „S posilami jsme maximálně spokojeni. Jedná se o zkušené hráče, navíc i po lidské stránce výborně zapadli,“ pochvaluje si kouč a dodává: „Do tohoto složení již nechceme zasahovat. Je nás šestnáct, v této sestavě vstoupíme i do ligy. V kádru je řada mladých hráčů, kteří si o místo určitě řeknou,“ podotýká Klapetek.

Herní část přípravného období začnou Opavští za týden, kdy hostí Inter Bratislava. Se stejným soupeřem hrají i na druhý den a v sobotu je prověří další slovenský celek z Levic. „Nechtěl jsem příliš soupeře z naší ligy, přece jen se s nimi utkáme čtyřikrát během roku. Na Slovensku jsme si udělali dobré jméno. I proto nás čekají dva turnaje, jeden ve Spišské Nové Vsi a jeden v Levicích,“ řekl k soupeřům Klapetek.