Kateřina Černinová a Klára Bártová neprošly přes první kola a vybraly si tak svou nováčkovskou daň. „Ondra Hula po zdravotních problémech předvedl, že se opět dostává do závodní formy, ale tentokrát to víc jak na sedmé místo nestačilo,“ poznamenal trenér.

Zaslouženou medaili, a to v podobě bronzu, si v nejdůležitějším turnaji v roce odvezl Daniel Kordula. Odchovanec opavského juda se poslední dva roky připravuje v tréninkovém centru v Olomouci. „Zúročil svou tvrdou přípravu, kterou letos mimo jiné ladil i v kolébce juda v Japonsku,“ řekl trenér.

Posledním opavským reprezentantem byla Zuzana Manová. Ta chtěla po ne zcela vydařeném mistrovství republiky starších žaček, kdy byla po dvou výhrách v třetím kole diskvalifikovaná přísným verdiktem rozhodčích, závěr sezony ukončit s mistrovskou medaili na krku, ale nezbývalo jí nic než startoval ve vyšší věkové kategorii.

„Věkem, co by starší žačka, se utkala až s o tři roky staršími soupeřkami a po pěti výhrách a pouze jedné porážce získala nejen vytouženou medaili, ale také respekt u výrazně starších závodnic,“ zakončil Ondřej Libo.