Bojovný tým Bohumína, který sice v letošní sezoně nedosahuje nejlepších výsledků, ale proti Opavským se vždy vyhecuje. Druhý protivník, Slavia Havířov, mužstvo z elitní trojice tabulky, chtěl oplatit domácím porážku z prvního vzájemného střetnutí.

Zápas s Bohumínem připomínal spíše nelítostnou bitvu než ligové utkání. Po úvodní oťukávané se na palubovce začalo jiskřit. Nebyla nouze o tvrdé, ale i nevybíravé zákroky z obou stran. Skóre se pohnulo až v jedenácté minutě.

Bohužel pro domácí hned dvakrát v jejich neprospěch. Během dvanácti vteřin se Bohumínským podařily dvě akce a odskočili na dvoubrankový rozdíl. To Opavu trochu zaskočilo a pár minut byla jako opařená.

Až ke konci první části se zase rozkoukala a ukázala pár povedených kombinací. K velkému obratu zavelel kapitán. Po dvanácti vteřinách druhé třetiny zužitkoval Lukáš Růžička přihrávku Tomáše Solného a zahájil třetinu snů. Po dalších dvou minutách hráli Opavští přesilovku a kombinaci celé pětice zakončil Pavel Salamon.

Mašina P.E.M.A. nabírala obrátky. Dvě minuty nato přidal dvě branky Matěj Halámek a Bohumín nevěděl, jak domácí zastavit. Vminutě sedmé se vydal na výlet obránce Jan Mazur a z pravého křídla vymetl šibenici. Druhou třetinu uzavřel ten, kdo ji začal. Lukáš Růžička zvýšil na průběžných 6:2.

V úvodu poslední části si však Opava vzala chvíli volno a soupeř dvěma góly nebezpečně snížil. Odpověď však na sebe nedala dlouho čekat. Za vyhozeným míčkem běžel Marek Dzierža. Brankář soupeře byl u něj dřív, jenomže jej neudržel a opavský útočník neměl problém zakončit do odkryté svatyně. Bohumínským se podařilo ještě jednou snížit, ale poslední slovo si vzal Jakub Kučera. Ten v oslabení potvrdil opavské vítězství v poměru 8:5.

„Jsme rádi za tři body, ale nebyl to moc pěkný zápas. Byl zbytečně tvrdý a mnohdy i zákeřný z obou stran. Ale ukázali jsme, že se nemusíme bát žádného soupeře. I když jsme brzy prohrávali, vynikající druhou třetinou jsme strhli zápas na svou stranu,“ hodnotil utkání kapitán Růžička.

S.K. P.E.M.A. BCC Opava – 1.SC Bohumín 98 8:5 (0:2, 6:0, 2:3)
Branky a asistence Opavy: Růžička 2 (Solný 2), Halámek 2 (Dzierža, Pavela), Salamon (Solný), Mazur (Dzierža), Kučera (Salamon), Dzierža

Naopak s havířovskou Slávií sehrála P.E.M.A. pohledný zápas plný přihrávek a pohledných akcí. I když i v tomto utkání se nevyvarovala zbytečných vyloučení. Od úvodu ukazovali Opavští, kdo bude na hřišti pánem. Ve druhé minutě otevřel skóre Lukáš Růžička, ve třetí na něj navázal Tomáš Solný, domácím se tentokrát začátek povedl.

Sice hned za dvě minuty Havířov snížil, ale vzápětí vrátil Opavě dvoubrankový náskok Pavel Salamon. Výbornou první třetinu uzavřel svou trefou Jan Mazur. Ve druhé části pokračovali domácí v solidním výkonu. Pátou brankou vyjádřil pohodu využitou přesilovkou Jakub Kučera.

I Slavia proměnila přesilovou hru a snížila. Jenomže ještě před druhou přestávkou vrátil světlomodrým čtyřbrankové vedení Marek Dzierža. V závěrečném dějství se už domácí soustředili na udržení vedení. Bohužel hned po dvou minutách Havířov znovu snížil. Hráči P.E.M.Y. si pomáhali fauly a pykali za to. Slávistům se opět podařilo využít početní výhodu a svého protivníka trochu znervóznit.

Jenomže Opavští začali pozorně bránit, výbornými zákroky je taky držel brankář Vladimír Černín. Havířovští se v poslední minutě odhodlali k power – play. Domácí jim vypíchli míček a Tomáš Solný postupoval sám na prázdnou branku, jenomže v jasné pozici trefil jen tyč. Z protiútoku se naopak radoval Havířov. Hubený náskok nakonec vydržel a P.E.M.A. mohla slavit vítězství 6:5.

„Hodně dobrý zápas, hlavně první dvě části. Jako tradičně jsme si zase zkomplikovali závěr, ale rozhodující jsou body. Jediné negativum jsou ta zbytečná vyloučení, těch se musíme napříště vyvarovat. Samozřejmě převažuje pozitivní. Uhráli jsme doma plný počet bodů, byli jsme produktivní, naši junioři zahráli výborně, takže co bychom si přáli víc,“ uzavřel.

Slavia Havířov - P.E.M.A. BCC Opava 5:6 (1:4, 1:2, 3:0)
Branky a asistence Opavy: Růžička (Solný), Solný, Salamon (Dzierža), Mazur (Balnar), Kučera (Pavela), Dzierža
Opava: Černín – Balnar, Mazur, Kučera, Pavela – Salamon, Dzierža, Halámek, Růžička, Solný, Terchovan, Elbl