A čekali je soupeři z kategorie těch velmi kvalitních. Přerovské Piraně, kterým patřilo třetí místo v tabulce, a SFK Havířov, šestý tým a mužstvo s nepříjemným defenzivním stylem, který Opavanům nikdy moc neseděl. „Trošku jsme přeházeli útoky. Pořád hledáme optimální sestavu. Už se potřebujeme chytit a konečně hrát atraktivní florbal,“ uvedl před bojem novopečený kapitán Lukáš Růžička.

Hned od úvodního hvizdu se P.E.M.A. do Přerovských zakousla jako buldok. V polovině třetí minuty už Opava vedla, když se z křídla trefil Pavel Kudela. Za dvacet vteřin bylo ještě veseleji. Lukáš Růžička, který se vrátil z obrany zpět do útoku, nedal gólmanovi hostí šanci. Utkání se odvíjelo ve velmi vysokém tempu. Šance se střídaly na obou stranách. Po jedné z nich v deváté Piraně snížily. Ale hned za minutu Přemek Novák vrátil míček dozadu na obránce, útočníci zakryli brankáři soupeře výhled a Milan Janovský spíše nahozením než střelou vrátil Slezanům náskok.

Prostřední část nezačala příliš šťastně. Opavští obránci si špatně přebrali protivníka a střela do pravé šibenice znamenala kontaktní branku. Tempo hry se zvedlo ještě o jeden rychlostní stupeň. Ve čtvrté minutě se vydal na výlet obránce Martin Both a nechytatelnou dělovkou propálil gólmana. Za dvě minuty duo Halámek- Salamon výborně napadalo, odražený míč se dostal k úplně volnému Marku Dzieržovi a domácí vedli o tři góly. Bohužel s tlakem Opavy přišly i chyby v obranné hře. Po přihrávce přes celou šířku hřiště a následné střele z první do prázdné opavské svatyně se radoval Přerov. V divoké druhé třetině ale měli poslední slovo Opavští. Druhý útok znova dobře napadl rozehrávku soupeře, skákavý míček si na brankovišti opět našel Marek Dzierža a vyhnal protivníkova brankáře z branky.

V poslední části jakoby se P.E.M.A. bát o vítězství. Hráči začali zbytečně kazit a dostali se pod obrovský tlak soupeře. Ve čtvrté minutě sice Marek Hrabec našel přesně Lukáše Růžičku a ten zvýšil na 7:3, ale pak už hrál většinou jen Přerov. V rozmezí šesté a osmé minuty dvakrát skóroval a přiblížil se na rozdíl dvou branek. Opava se stáhla do obranné ulity a chtěla výsledek zuby nehty ubránit. Minutu před koncem chyboval před vlastní brankou Milan Janovský, přerovský útočník nezaváhal a ještě zvýšil dramatičnost závěru utkání. Opavští florbalisté si už ale tři body vzít nenechali.

Posíleni vítězstvím šli Slezané s optimismem i do zápasu s havířovským SFK. Ovšem hned ve čtyřicáté třetí vteřině jim zmrzl úsměv. Martin Both promáchl míček a havířovský útočník blafákem otevřel skóre. Opava se ale nedala. Ve čtvrté minutě vyrovnal krásnou ranou Pavel Salamon. Oba týmy prokazovaly obrovské nasazení. Bojovalo se o každý míček. Nikdo si nedovolil souboj vypustit. Ve čtvrté minutě druhé třetiny se P.E.M.A. ujala vedení. Marek Dzierža přihrál zadovkou zpoza brány na první tyč Pavlu Salamonovi a ten nemohl minout prázdnou hostující svatyni. Bohužel Opavští začali znovu chybovat v obraně. Po jednom ze zaváhání v sedmé minutě Havířov vyrovnal.

Pak se mezi jedenáctou a třináctou minutou strhla přestřelka. Nejprve poslal domácí do vedení Matěj Halámek. Prakticky hned po buly hráči SFK nádhernou ranou pod břevno opět vyrovnali. Ale prostřední část uzavřeli nakonec Opavští. Jakub Kučera našel dlouhou přihrávkou Martina Viltavského, ten se kličkou zbavil obránce, položil si brankáře a zavěsil míček do šibenice.

Zpočátku posledního dějství to vypadalo, že si Opava v poklidu dokráčí pro další tři body. Zejména potom, co nejprve Marek Dzierža dorážkou hned v první minutě zvýšil. A za dvě minuty po něm dal Martin Both Opavě třígólový náskok. Jenomže P.E.M.A. je mistrem infarktových závěrů. Jejím hráčům jakoby začaly docházet fyzické síly a Havířov je přehrával. V sedmé minutě hosté zaznamenali svou čtvrtou branku a v minutě jedenácté bylo dokonce sníženo na rozdíl jediného gólu. Martin Both ve snaze odpálit míček pryč od brány přeloboval vlastního brankáře. Havířovským se naštěstí už vyrovnat nepodařilo, a tak P.E.M.A. Opava vybojovala na domácím hřišti plný počet bodů.

„Konečně jsme hráli dobře. Všichni se semkli a ukázali velké srdíčko. Hlavně domácím divákům jsme předvedli, že florbal opravdu umíme. Ovšem ty závěry…ty nám nejdou. Začneme být nervózní, začneme se bát o výsledek a z toho pak plynou chyby. Každopádně máme radost z šesti bodů i z předvedené hry,“ hodnotil výkon svého týmu kapitán Lukáš Růžička.

FBC Piranha Přerov vers. SK P.E.M.A. BCC Opava 6:7 (1:3, 2:3, 3:1)
Branky Opavy: Dzierža 2, Růžička 2 (Novák, Hrabec), Janovský (Novák), Both (Salamon), Kudela (Viltavský).
SK P.E.M.A. BCC Opava vers. SFK Havířov 6:5 (1:1, 3:2, 2:2)
Branky Opavy: Salamon 2 (Solný, Dzierža), Halámek (Dzierža), Viltavský (Kučera), Dzierža (Halámek), Both
Opava: Habram, Černín – Janovský, Solný, Both, Kučera – Růžička, Hrabec, Novák, Dzierža, Salamon, Halámek, Kudela, Mlýnek, Viltavský, Gavenda.

(hab)