Utkání nezačalo pro FERRAM vůbec dobře. Už po pár minutách se totiž prosadil mezi nohama Fišera hostující útočník a Nejzbach šel velmi rychle do vedení. A když se zanedlouho prosadili hosté podruhé, vypadalo to na jasný zápas.

Domácí se ovšem nevzdali. Nejprve dorážel Mičola střelu Binara a ke smůle Nejzbachu bohužel nestačil hostující brankář zkrotit míč před brankovou čarou. A když se po pěkné akci domácích prosadil Kuznik, rázem bylo srovnáno.

K vidění ještě bylo pár tvrdých střetů a příležitostí na obou stranách, ale žádná z nich se neujala, a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu.

FERRAM Opava-1.FC Nejzbach Vysoké Mýto 2:8 (2:2)

Ve druhém dějství se ovšem projevila kvalita hostujících futsalistů z Vysokého Mýta, kteří stejně jako v prvním poločase vsítili dvě rychlé branky, nutno podotknout, že pro domácí z kategorie nešťastných, vytvořili si tak dvougolový náskok a dostali se jak se říká na koně.

Skóre zápasu stále narůstalo, až se zastavilo na hrozivých, avšak přijatelných 2:8 z pohledu domácích. Hosté z Mýta si totiž vytvořili ještě další řadu brankových příležitostí, které nevyužili a předvedli tak v Opavě, že ne náhodou hráli minulou sezonu playoff nejvyšší soutěže.

Futsalisté opavského FERRAMU si tak připsali na své konto největší prohru v dosavadní sezoně a přezimují tak ve druhé polovině tabulky 2. liga - východ.

FERRAM Opava - Nejzbach Vysoké Mýto 2:8 (2:2).
Branky domácích: Mičola, Kuznik.
Diváci: 40.
Sestava FERRAM Opava: Fišer (Hudeček) - Binar, Tůma, Žůrek, Mičola, Pospěch, Kuznik, Teichmann, Kurka.
Trenéři: Miroslav Tůma, František Marec.