Slezané sice odehráli herně dobrý zápas, ale výsledkově vyhořeli. Domácí již s omilostněným brankářem Martinem Klepačem mezi tyčemi stříleli jako u Verdunu, góly ale střílel Letohrad. Ve 14. minutě potrestal zbytečné vyloučení Přibyly v přesilovce Večerník.

Další průběh duelu se nesl ve snaze domácích o vyrovnání. To přišlo ve 31. minutě, míček do sítě nadvakrát dotlačil Přibyla. Zdálo se, že tato branka Slezany nabudí. Jenomže minutu před koncem při opavském náporu utekla čtveřice Východočechů a Klepač lovil míček ze sítě podruhé.

Zoufalá Opava se poté pokusila o powerplay, ale bez úspěchu. Kovář střelou do opuštěné branky upravil na konečných 1:3. „Je to pořád dokola. Děláme individuální chyby a nedáváme branky,“ kroutil zklamaně hlavou domácí útočník Václav Schreiber.

„Odehráli jsme možná nejlepší zápas v sezoně, bohužel nemáme body. Já ale stále říkám, že se to musí jednou zlomit,“ řekl Schreiber a zklesle dodal: „Potřebujeme střelce. Ten nám chybí jako sůl. Vždyť každého soupeře se nám podaří přestřílet, avšak nic nám tam nespadne.“

SHC Opava - Letohrad 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
Branky: 31. Přibyla (Přikryl) - 14. Večerník (Kovář), 44. Kubíček (Kubeš, Lux), 44. Kovář (Večerník)
Opava: Klepač – Christ, Šindlář, Přibyla, Přikryl, Maruszák – Hanel, Kučera, Porubčanský, Schreiber, Führich – Raab, Tesař, Satke, Pavela, Hendrych