Dosní opavští hokejbalisté svůj postupový extraligový sen až do konce? Podle dosavadních výkonů by to nemuselo být až tak nereálné. První zádrhel ovšem spočívá v poražení Teplic, které jsou považovány za velmi houževnatého soupeře. Před vyřazovacími boji by přitom ještě mohly posílit.

„Na úvod to je nepříjemný protivník. Hraje velice důrazně a dohrává osobní souboje,“ komentoval momentálně zraněný útočník SHC Vojtěch Palcer, jenž laboruje s kotníkem. Na sever Čech chtěl odjet povzbudit své týmové kolegy, ale lékař mu nejspíš vystaví stopku: „Mám nechodící sádru a teprve se ukáže, jestli dostanu podpatek. Rád bych jel, ale zatím to spíše vypadá, že budu muset zůstat doma.“

Sám moc dobře ví, jak takový výjezd přes celou Českou republiku umí hráče vysílit. Vyráží se v 7 hodin ráno a do dějiště utkání autobus dojede třeba s hodinu před úvodním buly. „Během cesty navíc musí řidič na tři čtvrtě hodiny zastavit, aby absolvoval povinnou zastávku. V takových chvílích se snažíme rozhýbat fotbálkem. Člověk je ale stejně po sedmi hodinách jízdy úplně strhaný. Někdy se do zápasu i kvůli tomu dostane až ve třetí třetině, což je už pozdě. Domů se pak vrátíte tak rozlámaní, že se vám nechce ani do práce,“ popisoval realitu Vojtěch Palcer.

Vzhledem k tomu, že většina soupeřů v soutěži je z Čech, hokejbalisté SHC museli podobné štreky vážit v pravidelných intervalech. Náklady na cestu stejně jako na činnost klubu si přitom hradí z vlastních financí. „Z toho důvodu jezdíme minibusem. Vyjížďky jsou nákladné a snažíme se fungovat úsporně. V Teplicích to nebude jednoduché, byť mají pasivní skóre. Jejich hřiště navíc není v úplně ideálním stavu. Je možné, že do kádru přiberou i nějaké hokejisty. Snad i přesto půjdeme do dalších utkání v Opavě, která připadají na sobotu 22. případně neděli 23. dubna, s jednou výhrou na kontě,“ poznamenal opavský kouč Jiří Christ. Čtvrtfinále se hraje na dvě vítězná utkání.

Legenda opavského klubu, která letos trénuje už neuvěřitelnou pětačtyřicátou sezonu, si pochvaluje především výbornou atmosféru v mužstvu. „Výrazně to šlo nahoru hlavně co se týče kázně. Nejsme tolik vylučování a hráči se chovají skutečně disciplinovaně. Kolektiv navíc drží pohromadě a morálka je na vysoké úrovni. Je to velký rozdíl oproti minulým sezonám,“ pokračoval.

Kouč Opavy doufá, že se nebude opakovat situace z uplynulého ročníku, kdy jeho svěřenci skončili sezonu poté, co v play off nestačili na Jindřichův Hradec. „To vypadnutí v hlavách už rozhodně nemáme. Teď pro nás začíná úplně nová část sezony. Vzpomínky necháváme ležet stranou,“ komentoval.

I když je to zatím ještě hodně daleko, Slezané by se hypoteticky postupu do extraligy nebránili. „Už teď jezdíme po celé republice, náklady by se tak pro nás nezvedly. Mi je pětašedesát let, nevím, jestli budu trénovat další dva, tři nebo čtyři roky. Každopádně by bylo skvělé ještě jednou zažít extraligovou atmosférou,“ zamyslel se na závěr Jiří Christ.