Trenéru Jiřímu Christovi chybělo hned několik klíčových hráčů v čele s brankářem Klepačem a kapitánem Přikrylem. I tak ale hosté začali v Karviné velmi dobře. Již v 1. minutě udělal domácí gólman chybu. Míčku se zmocnil Vladař, který ho naservíroval před branku Přibylovi, pro kterého nebyl problém trefit prázdnou branku.

„I v dalším průběhu jsme měli více ze hry, docela nám šla i kombinace, bohužel jsme se na druhou stranu nedokázali vyvarovat chyb a nechali soupeře výsledek otočit,“ řekl opavský útočník Dušan Vladař.

Za stavu 3:1 pro domácí se Opavští dokázali přece jen vzchopit. Adam Führich snížil na 3:2 a dvě minuty před koncem řádné hrací doby vyrovnal Porubčanský na 3:3.

„Vyrovnání bylo z naší strany zasloužené. Byli jsme, a to v tak okleštěné sestavě, lepším týmem,“ zdůraznil Vladař, který zápas kvůli zranění nedohrál. V prodloužení pak opavský postup trefil Lukáš Přibyla. „Konečně jsme dali více než dvě branky. Věřím, že budeme úspěšní i v sobotu, kdy na domácím hřišti hostíme Prahu,“ zakončil Dušan Vladař.

Intevo Karviná - SHC Opava 3:4 pp (1:1, 2:0, 0:2 – 0:1)
Branky Opavy: Přibyla 2, Führich, Porubčanský
Opava: Weiss – Šindlář, Raab, Kučera, Capinský – Vladař, Přibyla, Maruszák – Porubčanský, Führich, Trunčík – Hendrych, Zbořil