Úspěšnost týmu byla vysoká, nejmenším Opavákům se podařilo získat celkem patnáct medailí a stát se tak suverénně nejlepším družstvem turnaje. V kategorii mladších žáků vybojovali zlato sourozenci Daniela a Dominik Killnarovi a Tomáš Jarkuliš, který letos na turnajích předvádí nádherné judo a jeho forma jde stále nahoru.

Stříbrné medaile pak přidali Otakar Záruba, Adam Sieber a Jakub Král. Na třetí příčce pak skončil mladší žák Lukáš Řehulek. V kategorii benjamínků obsadil první místo Ondřej Sembol a Bětka Škrobánková, která ve finále vrátila prohru z minulého týdne své soupeřce z Baníku Ostrava. Do finálových bojů také postoupili Vratislav Wiesner, Daniel Panna a Martin Celta.

Ti ale svým soupeřům podlehli a získali stříbro. Zbývající tři medaile přidali Adam Lamich, Tomáš Novák a David Kittel. Jejich váhové kategorie byly nejpočetněji obsazeny, a tak je prohra v semifinále poslala do bojů o třetí místo, kde již ale byli úspěšní na 100%.

Opavu teď čekají dva poslední turnaje, a to Májový turnaj benjamínků v Karviné a Velká cena žáků a dorostu v Ostravě. „Věříme, že si mladí judisté ještě udrží formu a tréninkové nasazení před zaslouženými prázdninami,“ řekli opavští trenéři.

Pravidelné tréninkové přípravě se věnují trenéři Lenka Dudová, Ondra Libo, Chipsa Jamborová a Michal Růžička.