Družstvu opavských šavlistů Martinek, Grulich a Dombek se podařil husarský kousek, když získali 1. místo, a tím pádem titul mistrů republiky v kategorii kadetů. Po nesmělém sobotním začátku mezi jednotlivci nakonec bodovali také opavští závodníci, kteří opět okupovali nejvyšší příčky. Třetím místem ve finálovém závodě se blýskl Martinek, jenž se tak mohl těšit na bronzovou medaili.

Pátým místem v opavském finálovém klání o sobě dal vědět také Grulich. V závěsu za ním se držel také poslední domácí zástupce Dombek, který nakonec obsadil osmé místo. Nejlépe celkově skončil v MČR šavle kadetů Martinek, který si připsal na své konto velmi dobré páté místo. Ve stínu zlatého úspěchu zůstala bronzová medaile družstva seniorů ve složení Klemš, Borna a Pavelek, které do soubojů vedl kapitán Hoschna.

Zlatou medaili v této kategorii vybojovalo družstvo AMU Praha, za které nastupují čeští reprezentanti Doležal, Kuric a Sirota. Na stříbrný stupínek vystoupala brněnská trojice ve složení Roček, Juras, Škerle. Další medaili na MČR, a to bronzovou, získali v závodě družstev opavští žáci. Trojice Pepřík, Novák, Zwinger s kapitánkou týmu Kadlecovou se bili po celou dobu turnaje jako lvi, a také proto je jejich úspěch zcela zasloužený.

Toto umístění bylo velkým překvapením, jelikož hlavní zbraní výše zmíněných závodníků je fleret. Pozoruhodný víkend má za sebou především Zwinger, který ještě celou sobotu bojoval fleretem v Praze ve finále mistrovství ČR mladších žáků, kde nakonec skončil na velmi dobrém šestém místě. Družstvo mladších žáků ve složení Robert Zwinger, Lukáš Klocek a Jindřich Rimel získalo v Praze na republikovém mistrovství třetí místo, které doplnilo cennou víkendovou sbírku opavských úspěchů.

Tento víkend byl pro šermíře TJ Slezan Opava náročný nejen po sportovní stránce, ale také po té organizační. Dá se však považovat za velmi úspěšné vyvrcholení letošní sezony, která opavskému šermu přinesla výrazné úspěchy. Opava se může pyšnit například žákovskou mistryní republiky Klárou Remešovou, nebo již zmíněným zlatým družstvem kadetů v šavli. Za uvedenými úspěchy stojí trenérský tým ve složení Hoschna, Hruška a Borna. K dobré pohodě a kondici přispíval masér Hruška mladší a mistr psychologické přípravy Figala, který připravoval závodníky v průběhu celé sezony.

(sel)