V týdnu se nejdříve v Brně konal turnaj, jenž nese výstižný název Mladé naděje. Pravidelně se na něm divákům představují talentovaní závodníci, kteří mají před sebou perspektivu úspěšné sportovní kariéry v tomto sportovním odvětví.

Opavská šermířská škola měla v turnaji žaček zastoupení v podobě Kláry Remešové, která již však barvy mateřského oddílu nehájí. V současnosti startuje pod hlavičkou Šermu Ostrava, který v současnosti podporuje její další sportovní růst.

„Větší oddíly a města nám přitahují závodníky jako magnet a přetahují je do svých řad. S tím ale asi nejde nic moc dělat,“ podotkl trenér Opavy Ivo Borna. Remešová obsadila v Brně druhé místo a velký kus tohoto úspěchu putuje také do Opavy.

V kategorii mladších žáků pak obsadil Robert Zwinger velmi pěkné třetí místo a potvrdil tak svou dobrou formu. V Praze, na turnaji spadajícímu do seriálu závodů republikového mistrovství, bojovala úspěšně další opavská šermířka Veronika Kadlecová. Ta ve fleretu kadetek obsadila vynikající druhé místo, když nestačila pouze na Bímovou z USK Praha.

O uplynulém víkendu se pak konal v Hradci Králové Memoriál J. Duška. V kategorii mladších žaček vypálila všem ostatním závodnicím rybník Eva Havránková. Mladá opavská šermířka vybojovala po dobrých výkonech první místo.

Mezi mladšími žáky pak bral již podruhé v krátké době třetí místo Robert Zwinger, který tak zaokrouhlil výčet opavských úspěchů.

(sel)