Zápasy hostilo hřiště na Staré silnici. Je pravdou, že oba soupeři v loňské sezoně Opaváky jasně přehrávali. Teď se však mělo vše změnit. Hit nastoupil ve zbrusu nových dresech a v prvním zápase bez bázně vlétl na Havířov, který kvůli dešti ještě těsně před začátkem zvažoval, zda nastoupí.

Hosté se dostali do mírného vedení 2:0, ale Slezané spoléhali na formu svých pálkařů. Reklamu na softbal totiž záhy natočil Radim Schlinger. Při plně obsazených metách totiž odpálil míč až za ohrazení a grandslam byl na světě.

„Jedná se o maximální výkon, kterého může pálkař dosáhnout. Vidí se opravdu zřídka,“ komentoval předseda opavského oddílu Zdeněk Mateřanka. Domácí nakonec uhájili vítězství 13:3, když utkání bylo předčasně ukončeno po páté směně a program pokračoval.

V dalším zápase na sebe narazily právě Havířov a Lednice. To trošku neočekávaně opanoval poměrem 7:6 prvně jmenovaný a schylovalo se k duelu mezi Opavou a Lednicí. Pro toto klání měli domácí obrovskou posilu. Reprezentací a extraligou ostřílený Zdeněk Mateřanka se po dvanácti letech objevil na opavském nadhozu.

Ještě loni se Slezané s tímto týmem docela štenkrovali a ze zápasu měli nemalé obavy. Ústřední postavou se stal opět Radim Schlinger. Připsal si další homerun a v tomto ohledu dominuje týmovým statistikám. Opava vše opět ukončila po páté směně, výsledkem 10:0 prošla tímto turnajem jako nůž máslem takřka bez poskvrny.

Mrzelo snad jen nešťastné zranění Petra Zavadila, který sice skvěle chytil odpal soupeře, ale zaplatil za to vykloubením levého ramena.

„Obecně se dá říct, že jsme hráli v uvolněné náladě a atmosféře. Náš tým nepřipustil žádný zvrat. S chutí jsme se opírali do nadhozů soupeřů, agresivně běhali po metách a nutili protivníky chybovat. Sérií přestupů se nám podařilo vybudovat silný tým, který umožňuje růst i mladým hráčům z kadetských kategorií.

Je hezké vidět, jak za Opavu hrají ti samí hráči, kteří zde působili před deseti lety, a ač je sem tam vidět nějaké to kilo navrch, předvádějí kvalitní výkony. S přehledem a hlavně s radostí jsou schopni předávat své zkušenosti nasbírané v ligových soutěžích mladším,“ hýřil radostí Zdeněk Mateřanka.

V dalším kole opět před svými fanoušky čekají Hit duely s Kunovicemi a Havířovem.

Sestava Opavy: Babinec, V. Bielka, Fischer, Hlas, Kasperčík, Kaštovský, Mateřanka, Mička, Novák, Schlinger, Solnický, Pilávka, Půda, P. Zavadil

TJ Hit Opava stále pořádá nábor. Rád by ve svém středu přivítal dívky okolo třinácti a chlapce o dva roky starší. Více informací o opavském softbale naleznete na klubovém webu www.tjhit-opava.cz.

Petr Dušek