26. Mistrovství České republiky ve squashi v Galerii Harfa v Praze 4. března. Daniel Mekbib a za ním Martin Švec.Hráč tmavé pleti, který se narodil v Bruntále, ale v útlém mládí se s rodinou přestěhoval do Opavy, si připsal první titul mistra republiky.

Dařilo se mu už v semifinále, když po tuhé pětisetové bitvě vyřadil osmnáctinásobného domácího šampiona Jana Koukala, který českému squashi vévodil osm let v řadě.

Ve finále si pak Daniel Mekbib vyšlápl na Martina Švece, kterého zdolal v poměru 3:1. V Praze se představil obtěžkán úspěchem ze zámoří. Poprvé ve své kariéře profesionálního squashisty vyhrál na turnaji PSA, a sice v Torontu.

„Jsem šťastný. Prvně mě ale napadlo, že si mohu konečně odpočinout. Hodně jsem trénoval, hrál na turnajích. Do toho jsem letěl patnáct hodin do Kanady a zase zpět,“ líčil po finále pro Deník čerstvý mistr republiky a ještě dodal:

„Tak či tak jsem prožil dva nejlepší týdny svého života.“

26. Mistrovství České republiky ve squashi v Galerii Harfa v Praze 4. března. Anna Sermeová.Skvěle se vedlo také šestadvacetileté Anně Sermeové. I ona pochází z Opavy, ale momentálně trénuje ve Francii, kam se provdala za elitního squashistu Lucase Serma.

Oba společně žijí na předměstí Paříže v Créteil. Opavská squashistka třetím rokem studuje na Sorbonně studijní obor Kultura a Civilizace anglofonních zemí. Před úspěchem v libeňské Hartě se třikrát dostala do finále MČR.

Na poslední pokus to vyšlo. Anna Sermeová se ujala dvousetového vedení nad Olgou Kolářovou, soupeřka ale vyrovnala a rozhodovat musela pátá sada, kterou Anna nakonec ovládla.

„Cítím obrovskou úlevu, konečně jsem vyhrála. Titul pro mě moc znamená. Pomůže mi hlavně psychicky. Stále čekám na výhru v PSA turnaji. Snad mě k němu posune,“ zadoufala na závěr špičková česká squashistka původem z Opavy.