Jasnou favoritkou byla opavská rodačka Anna Serme, která tuto sezonu v Česku ještě neprohrála jediný zápas. Mužská část turnaje byla o něco napínavější, protože jsou mezi hráči menší úrovňové rozdíly.

Jakubu Solnickému z Opavy, nasazené dvojce turnaje, se podařilo přehrát všechny své soupeře a zaslouženě vyhrál celý turnaj.

Anna Serme prošla turnajem hladce bez prohraného setu. Na kurtu byla po celou dobu přesná a jistá, soupeřky byly pod velkým tlakem a žádné z nich se nepodařilo získat více než pět bodů v jediném setu. „Měla jsem trochu obavy, protože mi většinou takhle skákavé kurty nesedí, ale minulý týden jsem trénovala v Bordeaux, kde jsou kurty dost podobné a díky tomu mi to nakonec nedělalo žádné problémy,“ řekla Anna Serme, která byla v Bordeaux podpořit svého manžela na francouzském šampionátu, kde vybojoval svůj druhý titul.

Jakub Solnický měl během turnaje náročnější zápasy, ale po celou dobu si udržel chladnou hlavu a hlavně díky svému skvělému pohybu ztratil pouze jeden set, a to v zápase proti ostravskému squashistovi Viktoru Byrtusovi. Ve finále si poradil s pražským hráčem Davidem Zemanem.

„David měl za sebou těžký zápas, takže jsem musel být trpělivý. V prvním setu jsem se do toho musel dostat, ale jinak se mi hrálo dobře,“ řekl opavský hráč.

Hráči měli poslední možnost získat body potřebné ke kvalifikaci na Mistrovství České republiky, na které se může dostat pouze prvních dvaatřicet hráčů českého žebříčku. Mistrovství se bude konat po několika letech opět v Ostravě ve sportovním centru Fajne od 5. do 8. března.

MARIANNA KLIMUNDOVÁ