Opavský tým si rozhodně nevedl špatně. Jakub Štencl po velmi kvalitním zápase si poradil s domácím bojovníkem, kdy vyhrál všechny tři kola, jak se ovšem ukázalo, na vítězství to nestačilo. Rozhodčí to viděli jinak.

„Bohužel rozhodčí byli jiného názoru. Po zápase jsme nevycházeli z údivu nad jejich verdiktem, kterým udělali vítězem domácího borce. On sám byl z toho překvapený a ani se neradoval, stejně zíral jako my,“ kroutil hlavou trenér Pröschl.

„I diváci viděli ve svých očích jako vítěze Kubu a při odchodu z ringu mu tleskali,“ doplnil zklamaně trenér.

Druhý zástupcem z Opavy byl Matěj Malota, kterého čekal třetí zápas jeho krátké ale úspěšné kariéry. „Před galavečerem byla na programu liga thajského boxu, ve které Matěj startoval. Vedl si více než dobře a vyhrál. Musím ho pochválit, neboť jeho dosavadní zápasová bilance je stoprocentní,“ podotkl Josef Pröschl a dodal: „Matěj se brzy zařadí ke klukům, kteří budou jezdit céčkové zápasy.“

Třetím z opavské sestavy, který se hodonínským divákům představil, byl Adam Ospalík. „Adam ve svém vystoupení remizoval, stejně jako Matěj ani jedno utkání neprohrál. Jeho výkonnost má stoupající tendenci, což beru jako velké pozitivum,“ řekl na adresu svého třetího svěřence bývalý reprezentační boxer Pepa Pröschl.

Jan Vajda dokráčel v klidu k dalšímu vítězství

Oblastní kolo juniorů v boxu hostil Křelov u Olomouce. Opavský oddíl Boxing klub Baláž Opava měl ve hře Jana Vajdu a Alexandra Schreibera. Jako první se představil Alexandr Schreiber, který nastoupil proti Tomáši Kaděrovi z Ostravy.

„Saša boxuje ve čtyřiapadesátce, jeho soupeř byl ale dvě váhové kategorie výš,“ řekl na úvod Josef Pröschl. V ringu to ale v prvním kole vůbec nevypadalo. Opavský borec měl převahu a šel do vedení.

„I v dalším průběhu viděli diváci vyrovnaný box. Bohužel pro nás, v závěru se štěstí i sudí přiklonili na stranu ostravského boxera,“ komentoval vystoupení svého svěřence Pröschl a dodal: „Alexandr má ale před sebou velkou budoucnost. Dřimá v něm velký talent, bude ovšem zaležet na něm, jak ho zúročí. Nyní dokonce probíhají jednání o tom, že by v první lize boxoval za Ostravu.“

Druhé želízko v ohni měla Opava v podobě Jana Vajdy. Ten boxující v kategorii 67 kg proti olomouckému Petru Navrátilovi nedal svému soupeři od prvních minut šanci a s přehledem vyhrál. „Ve třetím kole byl Navrátil dokonce počítaný,“ poznamenal trenér Pröschl.

„Honza měl za sebou sedm utkání a jen jednou prohrál. Společně se Sašou jsou techničtí boxeři a v ringu dokáží přemýšlet,“ charakterizoval v kostce oba svěřence trenér.