Domácím se dlouho nedařila jejich největší zbraň – servis. V první sadě vše zachránilo jejich výtečné ztrátování, ale po obrátce už bylo chyb tolik, že je dobře hrající Opava potrestala vyrovnáním na 1:1.

Duel se zlomil v dějství třetím. To bylo dlouho vyrovnané, ale Kladenští přece jen zpřesnili podání a dostávali soupeře pod tlak. V závěru hájili náskok a úspěšně, byť se Slezané dostali na dostřel. Za stavu 2:1 začali domácí na palubovce konečně dominovat a hosty jedinkrát jednoznačně přehráli.

„Já si ale cením, že kluci vyhráli i zápas, v němž jim to zpočátku nešlo. Vzepřeli se hlavně ve třetím setu, který se ukázal rozhodující. Pochvala dnes však patří i velmi dobře hrajícímu protivníkovi,“ uznal kouč Kladna Jindřich Licek.

„Utkání se nám nepovedlo. Za naši stranu mu chyběl, jak se říká ten volejbalový šmak,“ řekl trenér Opavy Martin Demar. „Kladno nehrálo dobře, my jsme toho nedokázali využít, hráli jsme špatně,“ přiznal opavský kouč.

„Zlomil nás třetí set, v tom čtvrtém jsme byli už jen do počtu,“ konstatoval trenér Slezanů a dodal: „Na Kladno jsme se poctivě připravovali, na palubovce to ale vypadalo, jako bychom netrénovali.“

Zápas tentokrát nevyšel podle představ opavským nahrávačům. „Vázla nám souhra. Nedá se nic dělat. Čekají nás České Budějovice a snad to bude lepší,“ zakončil Martin Demar.

Volleybal.cz Kladno – VK Opava 3:1 (20, -19, 23, 17)
Rozhodčí: Němeček, Koldinská. Čas: 100. Diváci: 350
Sestava Kladna: Svoboda, Diviš Linz, Skladaný, Sobotka, Fokt, libero Polanský. Střídali: Šrámek, Böhm
Sestava Opavy: Janouch, Rybníček, Piovarči, Kotrch, Fila, Rodek, libero Kovář. Střídali: V. Rosenbaum, Přikryl