Trenér Slezanů Martin Demar měl ze zápasu obavy, ty se nakonec naplnily. „Hráče jsem upozorňoval na to, že domácí na nás vlítnou. To se také stalo, a v první sadě jsme dostali pořádnou melasu,“ kroutil hlavou Demar. Na hostujícím týmu se projevil fakt, že tým celý týden trénoval v improvizované sestavě. „Makedonci se k týmu připojili až v den zápasu. Navíc kvůli problémům s nártem moc toho neodtrénoval ani Piovarči, a to se muselo zákonitě někde projevit,“ konstatoval Demar.

Naopak na domácí straně panovala spokojenost. „Jsme rádi, že se nám konečně podařilo vyhrát. Od poslední porážky jsme měli dostatek času na její vstřebání, mohli jsme na spoustě věcí zapracovat,“ uvedl brněnský trenér Jaroslav Vlk. A jeho mužstvo bylo opravdu jako vyměněné. „Hráči si odpustili některé negativní emoce a mysleli vždycky jen na další míč. Všichni zabojovali a vítězství si zasloužili,“ pochválil svůj tým domácí lodivod.

Vítězství se ovšem nerodilo lehce. První set byl sice jasnou brněnskou záležitostí, ale další dvě sady byly napínavé až do konce a Brňané pokaždé vyhráli nejtěsnějším možným rozdílem. Ve druhém setu využili hned první setbol, ve třetím druhý mečbol. „Zbývající dvě koncovky byly vyrovnané, jenomže my je hráli hodně alibisticky. Situace jsme neřešili vůbec s klidnou hlavou,“ zlobil se Demar.

„Opava má zkušený a kvalitní tým. Pro nás bylo důležité, že jsme dokázali eliminovat Rybníčka, jejich největší zbraň,“ uzavřel Vlk. Podle kapitána Martina Hrocha byla klíčem k úspěchu právě jasně vyhraná první sada. „V šatně před zápasem probíhaly různé diskuse, ale tím, že se nám dařilo hned od začátku, šly pak všechny debaty stranou,“ popisoval zkušený volejbalista a dodal: „Nečekali, že na ně takhle vlítnem. Přivezli si fanoušky a přijeli pro jasnou výhru. My jsme splnili, co jsme si řekli, a uspěli,“ dodal Hroch.

(rob, kž)