Nymburk vyhrál posledních pětadvacet vzájemných zápasů a z toho jen dva byly méně než dvouciferným rozdílem. Ovšem tentokrát jdou oba celky do boje v rozdílných situacích. Opava přes léto rozšířila svůj kádr a má za sebou těžký zápas v kvalifikaci o Ligu mistrů. Nymburk se zatím v přípravě spíše hledá a trápí ho marodka na postu rozehrávače, kde přišel o americkou posilu Sterlinga Gibbse, který čeká na vyšetření poraněného kolena. Menší zdravotní trable má i nejlepší střelec úvodního duelu sezony Jerrick Harding. Stále se čeká i na návrat Martina Kříže po operaci kolena. „Opava udělala změny. Má tam nové a staronové tváře. Je zpátky Klečka, přivedli zpět Dragouna a mají Markussona. Mají tak širší soupisku a budou určitě nebezpečnější, než byli minulou sezonu. Uvidíme, jak budou vypadat s Markussonem na hřišti. Musíme být připraveni, když budou mít pod košem takto vysokého hráče. Bude to zajímavé. Je opravdu vysoký, kontroluje bednu, blokuje, bude to pro nás určitě výzva. Musíme se soustředit na to hrát naší hru. Hrát rychle a snažit se dávat snadné koše dříve, než se jim povede postavit zónovou obranu,“ věří ve schopnosti svého mužstva nymburský kormidelník Aleksander Sekulič.

MOL Cup,3.kolo:SFC Opava-Mladá Boleslav 2:4
Opavského kouče Westa mrzely chyby, potěšil ho gól Kramáře

"První zápas ligy máme odložen na leden, protože jsme hráli kvalifikaci o Champions league. Tam jsme neuspěli a teď nás čeká opět silný Nymburk. Jedeme kompletní a chceme podat co nejlepší výkon. Nymburk má nové cizince, nového trenéra. Bude to naše prověrka hned na začátku soutěže," hlásí opavský trenér Petr Czudek.

Slezané nasadí do hry svou silnou podkoškovou zbraň, švédského pivota Mattiase Markussona. „Na českou ligu se těším. Nymburk je silný, což dokazuje v Evropě. My se ale budeme rvát, už v přípravě jsme posbírali cenné zkušenosti,“ podotkl Mattias Markusson. „Bude to zápas evropských parametrů, přesně tyto utkání nás posouvají dál. Domácí budou favoritem, my se ale předem nevzdáváme. Každý zápas začíná za stavu 0:0, uvidíme, co z toho nakonec bude. Jen náš dobrý výkon může být dobrou pozvánkou na sobotní zápas s Olomouckem,“ zakončil rodák ze Stockholmu. Utkání začíná v 18 hodin.