Slezané minulý týden porazili po velkém boji Hodonín. Velmi cenné tři body si ale vybraly svou daň. Brankář Klepač, patřící k nejlépe hodnoceným gólmanům extraligy, dostal trest ve hře a na nějaký čas si musí dát pauzu.

„Prý za úder hlavou, tomu se musím smát. Hoftrichter to všechno přihrál, vůbec jsem se ho nedotkl,“ kroutí nechápavě hlavou Klepač. „Navíc trest mi dal sudí Šprincl, který stál na modré čáře. Druhý z rozhodčích byl přímo u nás a nic na to neřekl. Nevím, co si mám o tom myslet,“ zlobil se Klepač, který s největší pravděpodobností vyfasuje čtyřzápasový distanc.

„Vím, že dostanu trest, ale neprávem. Nechci si stěžovat na rozhodčí, ale to, co předvedli minulý týden u nás, je už moc. Na ně žádné páky nejsou,“ pokrčil rameny člen širšího kádru reprezentace. Jistotou je, že Opava se bude muset v sobotu i v neděli bez své jedničky obejít.

Kdo tedy půjde o víkendu mezi tyče? V týdnu se s týmem připravovali poctivě oba dorostenci Weiss s Franckem, ve čtvrtek k nim přibyl ještě „veterán“ Badaj, ten ale na sebe oblékl výstroj téměř po roční nečinnosti, vcelku mu to ale šlo.

„Na otázku, kdo nastoupí v brance, ještě nejsem schopen odpovědět, rozhodneme se až v den utkání,“ poznamenal trenér Opavy Jiří Christ. „Každopádně nás čeká těžký dvojzápas. Musíme opět zodpovědně bránit,“ pokračoval opavský trenér.

Co se týče marodů z opavské sestavy, tak v tomto směru přichází pozitivní informace. S tréninkem začali jak Lukáš Přibyla, tak Adam Führich. „Uvidíme, zatím je to dobré,“ hlásil po čtvrtečním tréninku Adam Führich, který laboroval s poraněným kotníkem.

„O víkendu musíme zabrat, hrajeme doma a věřím, že nějaké ty body urveme, i když hostíme dva horké kandidáty na mistrovský titul,“ uzavřel Führich.

Sobotní zápas v Opavě začíná od 15 hodin, ten nedělní v 11 hodin.