„Mít tolik zraněných hráčů, tohle jsem ještě nezažil,“ kroutí hlavou kapitán opavského týmu Jakub Šiřina. „Když se podívám po kabině, tak snad nikdo úplně zdravý v ní není,“ dodal smutně. Jak ligový program, tak ten v Lize mistrů graduje. Czudkův výběr odehraje za měsíc leden třináct zápasů. „Smůla se nám lepí na paty. Ale i to ke sportu patří,“ říká smířlivě reprezentační rozehrávač. Nabízí se otázka, zda si Opava aktuálním stavem nevybírá daň za účast v Lize mistrů.

„Zranění jako od Martina Gniadka, Venci Bujnocha či Honzy Švandrlíka nejsou únavového charakteru, je to o smůle. Je pravda, že na doléčení drobných šrámů a kvalitní regeneraci není čas. Navíc v tomto směru není o nás postaráno. Máme jen jednoho maséra a ten na vše nestačí. Chybí nám pomoc při větších problémech, tyhle věci si musíme řešit čistě po vlastní linii,“ postěžoval si kapitán BK Opava.

Opava naposledy prohrála v Brně, možná pro někoho nečekaně. „Brno bylo hratelné. V obraně nám to šlo, bohužel v útoku jsme měli těžké nohy, chyběla nám síla,“ hledal opavský playmaker příčiny čtvrteční porážky.

Už v sobotu hostí BK Opava od 18 hodin favorizovaný Děčín. „Budeme hrát v malé sestavě. Pod košem to bude na Mirku Kvapilovi a Filipu Zbránkovi. Chceme vyhrát a věřím, že se nám to podaří,“ zakončil Šiřina.