„Kluci mají pracovní dovolenou, trénují podle individuálního plánu,“ řekl trenér Petr Czudek. „Sraz máme sedmadvacátého, v další fázi nás čekají přípravné zápasy, kterých bude sedm,“ doplnil. Opava narazí na Svitavy, ostravskou Novou huť, polské Gliwice. Krom toho také vyrazí na turnaj do slovenské Spišské Nové Vsi. Do nové sezony vstoupí opavský výběr 13. září zápasem v Ústí nad Labem proti domácí Slunetě.

Béčko bude hrát druhou ligu

Basketbalové béčko bude hrát v nové sezoně třetí nejvyšší soutěž, to znamená druhou ligu. Práva na první byla prodána ambicióznímu Chomutovu, který o postup přišel kvůli koronavirové pandemii.

„Rozhodla ekonomická i hráčská stránka věci,“ řekl ředitel BK Opava Kamil Vajda. „Hráči jako Štěpánek, Slavík nebo Bukovjan budou dostávat více minut v áčku. Nebyli by pro béčko stále k dispozici,“ vysvětloval šéf basketbalové Opavy. „Pro rozvoj našich mladých hráčů je za stávající situace ideální druhá liga. Není ale vyloučeno, že se v budoucnu do první ligy vrátíme,“ poznamenal Vajda. Již zmiňovaná trojice mladíků bude formou pendlů působit v Novém Jičíně